خواندن ۲دقیقه

شرکت شیشه همدان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، با انتشار گزارش حسابرسی شده ۶ ماهه شرکت شیشه همدان و اعلام سودخالص ۴۹۴‌ریالی به ازای هر سهم، سهامداران این شرکت در انتظار ادامه روند مطلوب این شرکت در ادامه سال مالی جاری هستند با این وجود شاید یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سهامداران این شرکت احتمال بالای توقف رشد نرخ‌های فروش محصولات در ماه‌های آتی است.

سود محقق شده کهمده+بورس نیوز

رشد ۶۰‌درصدی درآمد‌ها و ۵۱ درصدی بهای تمام‌شده در ۶‌ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در حالی رقم خورده که نرخ‌های فروش این شرکت تغییر محسوسی را نشان می‌دهد.

بی‌شک از مهمترین دلایل رشد فروش و درآمد‌های شرکت افزایش در حدود ۴.۵۹۵ تنی انواع ظروف شیشه‌ای تولیدی داخلی بوده که در جدول نیز دیده می‌شود.

شرح محصولات کهمدا+بورس نیوز

در مجموع حاصل عملکرد ۶‌ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ این شرکت، تحقق ۱۴۲۱ میلیارد ریال سود خالص و ۹۲۷ میلیارد ریال بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده که البته شناسایی بیش از ۱۰۷ میلیارد ریال سایر درآمد‌های غیرعملیاتی ناشی از سود ناشی از فروش دارایی‌ها و البته ۴۹۵ میلیارد ریال سود حاصل از تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی نقشی با اهمیت در این تعدیل مثبت داشته است.


بیشتر بخوانید:

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/237517/شناسایی-درآمد‌های-غیرعملیاتی-کهمدا