۵

به گزارش بورس نیوز، به نظر می رسد سبزه بورس تهران جوانه زده و قرار است هفت سین سهامداران با سبزی بورس تکمیل شود؛ ولی مشکل اینجاست که هنوز اکثر نمادها مشکل دارند و فقط چند نماد بزرگ مثبت شده و بیش از آنکه کلیت بازار سبز باشد، شاخص سازها سبز هستند. امیدواریم سیاست گذاران درک کنند که این جماعت خسران دیده، سین سود را به هر سینی ترجیح می دهند. پس اگر قرار است کاری صورت بگیرد، حداقل آخر سالی دست آنها را که در این چند ماه بازار را چپاول کرده اند، از سفره سهامداران کوتاه کنند؛ شاید شادی به سهامدار هم برگردد.

 

رئیس الروسا دست به دامان ملاصدرا شد

 

اما نکته عجیب امروز، درخواست یکی از روسای نهادها از ملاصدرا بود. این بزرگوار که در روزهای پیک قیمتی، توصیه به سهامداری کرده بود؛ بعد از ریزش سنگین قیمتی مورد هجمه انتقادات قرار گرفت و امروز رسما از اهالی ملاصدرا خواست مجوز افزایش سرمایه بانک زیرمجموعه اش را صادر کنند! البته این نماد خیلی حاشیه داشته و گویا بعضی دوستان هم به هوای حمایت از منافع سهامداران خرد، آنها را به دفترخانه کشانده و وکالتی اخذ کرده اند!

 

تا پول داری، رفیقتم

 

رئیس پاستور هم فرموده اند “پولی که در صندوق توسعه ملی وجود دارد، نتیجه برجام است”. ما منکر ضرورت تعامل مثبت با دنیا نیستیم؛ اما کاش دوستان گاهی هم به یاد بیاورند که امسال کیسه های خالی شان را با خون دل سهامدار پر کردند و حداقل حالا که در ناخوشی هاشان، شریک جیب مردم شده اند، در وقت خوشی هم (البته اگر روزگار خوشی در کار بود) از مردم غافل نشوند.

 

 

عرضه اولیه رفیق قرن در قرن بعد؟

و اما خبر پایانی اینکه شایعاتی در مورد عرضه اولیه ای دیگر در آخرین چهارشنبه سال مطرح شده؛ ولی طبق بررسی ها ما این عرضه اولیه به قرن جدید موکول شده است!

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/237392/سین-سود-به-هفت-سین-سهامدار-نرسید