نظرسنجی پربازده ترین صنعت بورس

به گزارش بورس نیوز در نظرسنجی این سایت با این مضمون که ” پر بازده ترین صنعت بورسی اسفندماه کدام صنایع هستند” ۵ هزار و ۶۵۷ نفر شرکت کردند.

بر اساس آمار برجای مانده از شرکت سهامداران در این نظرسنجی صنایع سیمانی با ۲۳ درصد رتبه اول را کسب کرد.

نظرسنجی پربازده ترین صنعت بورس

علی یوسفیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهار کرد: صنایع پالایشی و دارویی جزو صنایع برتر در اسفندماه هستند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: پالایش‌های به دلیلی اینکه دولت علاقمند است صندوق پالایش را بالا ببرد و از طرفی قیمت نفت نیز افزایش یافته است.

وی گفت: افزایش قیمت نفت اثر روانی بر بازار دارد و موجب نگاه مثبت به پالایشی‌ها شده است.

یوسفیان بیان کرد: صنایع دارویی، به دلیل اینکه موضوع واکسن و دارو‌های مرتبط با کرونا مطرح است مورد استقبال خریداران قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: این موضوعات موجب شده توجه به سمت دارویی‌ها بیشتر شود البته دارویی‌ها همواره به دلیل کوچک بودند مورد توجه قرار می‌گرفتند و حد در دوران رشد بورس نیز رشد خوبی را تجربه و البته خوشنام شدند و این عوامل موجب نگاه مثبت به دارویی‌ها است.

عرفان هودی دیگر کارشناس بازار سرمایه نیز درباره صنایع برتر بورسی در اسفندماه به بورس نیوز گفت: کل بازار طی این مدت ریزشی بوده و نمی‌توان گفت کدام سهم‌ها شاخص ساز بودند.

وی با بیان اینکه سهم‌های شاخص سازقاعدتا می‌تواند لیدر صنایع خود باشند، گفت: به عنوان مثال به دلیل اینکه چهار سهم پالایشی داریم می‌توانیم عنوان کرد که گروه پالایشی می‌توانند پیش رو باشند.

بیشتر بخوانید: 

پالس مثبتی در پایان سال

 

 

 

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236960/پالایش-نقطه-اشتراک-اغلب-کارشناسان