بهترین زمان ترید در فارکس 

بهترین زمان ترید در فارکس 

منطقی به نظر می یاد اگر بهترین زمان ترید در بازار فارکس را زمان همپوشانی دو بازار بدانید. نقدینگی حدود ساعت ۱۰ صبح و ۳ بعداز ظهر به وقت لندن در سطح مطلوب است. در این دو بازه زمانی اخبار اروپا، امریکا و کانادا منتشر می شود. به بیان ساده بازار لندن و تایم فوق از نظر نقدینگی برای ترید در فارکس به نسبت سایر بازارها بهتر است.

بهترین زمان ترید در فارکس 

بصورت میانگین بهترین روز برای ترید اواسط هفته است. درنظر داشته باشید که این بازار ۲۴ ساعت است و شما هم تاکنون بهترین روز و تایم ترید را می دانید ولی استراحت و خواب کافی لازم است.

ساختار بازار فارکس 

در بازار فارکس و در لحظه قیمت ها از تمام نقاط دنیا ارسال می شود. این بازار غیرمتمرکز است. فارکس بازار بسیار بزرگی است که رقابت درآن ناجوانمردانه اجرا می شود و در هر نقطه از جهان ترید انجام می شود.

فعالان این بازار به ترتیب :‌ بانک های چند ملیتی، نهادهای خدماتی کارگزاری الکترونیکی، بروکرهای بزرگ مثل رویترز، بانک های کشورهای مختلف، بانک های محلی، موسسات تجاری و پولی، بازارسازان خرد و معامله گران خرد هستند. به بیان ساده این بازار یک بازار بین بانکی است. گروه های فوق برای کسب سود و جلب مشتری از شیوه های متعدد استفاده می کنند. برخی بروکرها حتی میزان و حجم نقدینگی رادر بعضی جفت ارزها بیشتر می کنند تا جذابیت ورود برای مشتری ایجاد شود ولی در نهایت این بانک ها هستند که از قیمت و نرخ مطلع هستند.

بازیگران اثر گذار بر بازار فارکس

در سالیان اخیر به لطف اینترنت معامله گران خرد و بروکرها کوچک هم به جمع بانک ها افزوده شدند. تا اواخر دهه ۱۹۹۰ فارکس بیشتر در دست بانک های بزرگ بود و این بانکهای عظیم عرضه و تقاضا را برای یک جفت ارز تعیین می کردند.

گروه اول می توان به بانک های بزرگ مثل سیتی، داچ بانک، بنک امریکا، اچ اس بی سی و … اشاره کرد.

گروه دوم، در کنار این بانکها شرکت های تجاری نیز سهم زیادی در نقل و انتقال پول دارند. بعنوان مثال اپل برای پرداخت حقوق و هزینه های نمایندگی های خود در ژاپن هر بار مبلغ زیادی از دلار را به ین ژاپن تبدیل می کند.

گروه سوم، دولت ها و بانکهای مرکزی؛ همانند شرکتها بزرگ دولتها نیز برای تبادل پول بین همدیگر بر بازار فارکس اثرگذار خواهند بود. و بانکهای مرکزی وقتی نرخ بهره را برای کنترل تورم تنظیم میکنند، بر بازار فارکس اثر می گذارند.

گروه چهارم، که دلالان و سفته بازها می باشند این ها مدام در حال خرید وفروش در بازار می باشند و مدام بر نوسانات قیمت متمرکز هستند. این گروه مهمانان ناخوانده هستند که هر لحظه منافعی ببینند در بازار معامله می کنند و از نظر فردی تقریبن ۹۰ درصد از بازار فارکس را تشکیل می دهند.

علی حیدری _ کارشناس اقتصادی 

در یادداشت بعدی ، مزایا و معایب فارکس را بررسی خواهد شد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/237063/بهترین-زمان-ترید-در-فارکس