آلومینیوم ایران + بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت آلومینیوم ایران در هفته منتهی به ۱۲ اسفند ماه سال جاری موفق به ثبت معاملات ۱ هزار و ۵۰ میلیارد ریالی در بورس کالا گردید.

در هفته گذشته شاهد عرضه ۲.۲۸۰ تن محصول شمش آلومینیوم بودیم. این عرضه با تقاضای ۱.۷۸۰ تنی همراه شد. نرخ هر تن از این محصول به ۵۴۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال رسید که ۴ درصد بیشتر از هفته قبل محسوب می‌گردد.

به این ترتیب افزایش نرخ این محصول در دو هفته اخیر به حدود ۱۰ درصد رسید. علت اصلی این افزایش نرخ را می‌توان رشد نرخ‌های جهانی آلومینیوم در هفته‌های اخیر عنوان نمود. ارزش معاملات شمش آلومینیوم شرکت به ۹۷۱ میلیارد ریال رسیده است.

همچنین شاهد عرضه ۵۳۰ تن بیلت آلومینیوم این شرکت بودیم. این عرضه با تقاضای بسیار ضعیف ۱۳۰ تنی مواجه گردید که یکی از کمترین معاملات این محصول محسوب می‌گردد. نرخ این محصول نیز ۵۹۳.۶ میلیون ریال در هر تن بود که ۵ درصد بیشتر از نرخ هفته قبل از آن محسوب می‌گردد. ارزش معاملات این محصول نیز به ۷۷ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال رسید.

در نمودار زیر روند شش ماهه نرخ دو محصول شمش و بیلت آلومینیوم این شرکت ارائه شده است. همان گونه که در نمودار نیز مشخص است در سه هفته اخیر شاهد رشد متوالی قیمت‌ها در محصولات ایرالکو بوده ایم.

ادامه تقاضای ضعیف برای محصولات ایرالکو+بورس نیوز

 

بیشتر بخوانید:

افت چشمگیر نرخ فروش داخلی “فایرا” در بهمن

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236874/ادامه-تقاضای-ضعیف-برای-محصولات-ایرالکو