خواندن ۲دقیقه

تفاهمنامه میان بورس کالا و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، اتصال معاملات بورس کالای ایران به شبکه ریلی کشور به وسیله راه‌اندازی معاملات حواله حمل ریلی کالا با بهره گیری از ظرفیت اوراق حق امتیاز از اهداف اصلی امضای این تفاهمنامه به شمار می‌رود.

براساس این تفاهمنامه، پیگیری تدوین دستورالعمل حواله حمل ریلی کالا در بستر بورس کالای ایران و پیگیری تصویب آن در سازمان بورس و اوراق‌بهادار با استفاده از ظرفیت اوراق حق امتیاز از سوی بورس کالای ایران انجام می‌شود. ایجاد فرآیند‌ها و زیرساخت نرم‌افزاری، تسهیل پذیرش شرکت‌های حمل و نقل ریلی و عرضه حواله حمل کالا توسط آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص نحوه انجام این معاملات بر عهده بورس کالای ایران خواهد بود.

همچنین، همکاری در تدوین دستورالعمل معاملات حواله حمل کالا، همکاری در ایجاد فرآیند‌ها و زیرساخت نرم‌افزاری معاملات، ترغیب و ارائه مشوق‌های لازم به شرکت‌های حمل و نقل ریلی جهت پذیرش و عرضه حواله حمل کالا توسط آن‌ها در بورس نیز از مواردی است که براساس تفاهمنامه منعقد شده برعهده شرکت راه آهن است.

در پایان اینکه براساس این تفاهمنامه مقرر شد کمیته‌ای مشترک با حضور نمایندگان طرفین تشکیل شده تا برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم جهت تحقق اهداف و برنامه‌های مندرج در این تفاهم‌نامه انجام شود.

بیشتر بخوانید:

“گزارش التهاب” راهکار بورس‌کالا برای خنثی‌سازی کمبودها

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236815/انعقاد-تفاهمنامه-میان-بورس-کالا-و-راه‌آهن-جمهوری-اسلامی-ایران