ثبات نرخ ورق گرم و سرد خودرو/ افزایش نرخ ورق رنگی و قلع اندود

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، فولاد مبارکه در هفته گذشته موفق به ثبت معاملات ۱۱ هزار و ۹۰۴ میلیارد ریالی گردید. کاهش عرضه‌های شرکت منجر به افت بیش از ۵۰ درصدی ارزش معاملات شرکت نسبت به هفته پایانی بهمن‌ماه گردید.

در این هفته شاهد عرضه ۳۵.۰۰۰ تنی ورق گرم خودرو بودیم که با تقاضای ۳۴.۴۳۰ تنی مواجه گردید. متوسط نرخ هر تن از این محصول به ۱۷۳ میلیون ریال رسید که نسبت به هفته قبل از آن تغییری را نشان نمی‌دهد. ارزش معاملات این محصول به ۵ هزار و ۹۵۴ میلیارد ریال رسیده است.

روند معاملات محصولات “فولاد” در هفته گذشته:

ورق سرد خودرو نیز ۴۵.۰۰۰ تن عرضه شد که با تقاضای ضعیف ۱۸.۸۰۰ تنی همراه شد. نرخ هر تن از این محصول نیز به ۱۸۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته قبل از آن تغییری را نشان نمی‌دهد؛ ارزش معاملات ورق سرد خودرو به ۳ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال رسید.

در هفته قبل همچنین شاهد عرضه ۵.۰۰۰ تن ورق رنگی توسط این شرکت بودیم که با تقاضای ۳.۸۵۰ تنی همراه گردید.

نرخ هر تن از این محصول نیز به ۲۷۰ میلیون و ۲۳۲ هزار ریال رسید که ۶ درصد بیشتر از هفته پایانی بهمن‌ماه محسوب می‌گردد. ارزش معاملات آن نیز به ۱ هزار و ۴۰ میلیارد ریال رسید.

همچنین در این هفته شاهد عرضه و معامله ۴.۰۰۰ تن ورق قلع اندود با متوسط نرخ ۲۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی در هر تن بودیم. این نرخ نسبت به هفته قبل از آن در حدود ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در هفته قبل ۴.۰۰۰ تن ورق گالوانیزه خودرو نیز توسط فولاد مبارکه اصفهان عرضه شد که با تقاضای ۲.۴۵۰ تنی همراه شد. نرخ هر تن از این محصول نیز به ۲۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال رسید و ارزش معاملات آن به ۵۶۹ میلیارد ریال رسید.

بیشتر بخوانید: 

رشد سنگین معاملات هفتگی فولاد مبارکه در بورس کالا

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236462/افزایش-نرخ-ورق-رنگی-و-قلع-اندود-فولاد