خواندن ۳دقیقه

لاستیک کویرتایر+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که شرکت کویر تایر با اعلام سود خالصی ۲.۱۱۶ میلیارد ریالی و رشدی بیش از ۸۲۰ درصدی توانسته بود سال مالی منتهی به آذرماه سال ۱۳۹۹ را به پایان رساند، عملکرد ماهانه این شرکت در ۲ ماه اخیر نیز حاکی از شروعی مطلوب و رشد مبالغ و نرخ‌های فروش تایر‌های تولیدی است.

گزارش عملکرد پکویر در بهمن ماه+بورس نیوز

شرکت کویر تایر در ماه گذشته موفق به فروش ۲.۱۲۸ تن تایر با نرخ میانگین هر تن ۶۳۷ میلیون ریال شد که از نظر مقادیر فروش افتی نامحسوس و از نظر نرخ فروش رشدی ۳‌درصدی را در مقایسه با دی ماه به ثبت رسانده است.

لازم به ذکر است، جمع مقادیر فروش شرکت از ابتدای سال مالی تا پایان بهمن‌ماه به حدود ۴.۰۵۸ تن به ارزش ۲.۵۴۹ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با ۱.۱۴۹ میلیارد ریال فروش دو ماهه نخست سال گذشته رشدی چشمگیر را نشان می‌دهد.

افزایش چشمگیر نرخ ارز و کاهش شدید واردات لاستیک به کشور، اعطای مجوز‌های متعدد به شرکت‌های تولیدکننده جهت افزایش نرخ‌های فروش و افزایش نرخ‌های فروش با توجه به تورم افسار گسیخته ماه‌های گذشته از مهمترین دلایل رشد فروش و سودآوری شرکت‌های این حوزه بوده که ممکن است با گشایش‌های سیاسی محتمل آتی و کاهش نرخ ارز شاهد تهدید این روند در ماه‌های آتی باشیم.

بیشتر بخوانید:

زنگ مجمع “پکویر” به گوش می‌رسد

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236403/عملکرد-مطلوب-پکویر-در-نخستین-ماه‌های-سال-مالی-۱۴۰۰