پس از استعفا وارد شرکت سبدگردان شدم

به گزارش بورس نیوز، پس از حضور حسن امیری عضو سابق هیات مدیره سازمان بورس در سبدگردانی زاگرس، شائبه‌هایی درباره نحوه حضور وی در این سبدگردان و همچنین ابهامات در صدور مجوز این سبدگردانی در فضای مجازی به وجود آمد، تمرکز این شائبه بر این بود که حسن امیری، همزمان با حضور در هیات مدیره سازمان بورس، درخواست مجوز سبدگردان را داده و بعد از کناره‌گیری به فاصله کوتاهی مجوز به سبدگردان داده شده که با توجه به اهمیت این موضوع بورس نیوز گفت‌وگویی با امیری برای شفاف سازی در این خصوص انجام داد.

حسن امیری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره شائبه حضور در یک سبدگردان، اظهار کرد: بنده از سوی سازمان بورس اوراق بهادار برکنار نشدم و علیرغم تمایل برای ادامه فعالیت از سوی سازمان بورس، استعفا کردم.

عضو سابق هیات مدیره سازمان بورس افزود: بنده در بازار به صداقت و سلامت شناخته می‌شوم و تنها سرمایه فردی بنده همین موضوع بوده که عملکرد و کارنامه کاری نیز گواه بر این مسئله دارد.

وی گفت: پس از استعفا از سازمان و البته پس از افزایش سرمایه‌ای که در سبدگردانی صورت گرفت، به‌عنوان سهامدار جدید ورود کردم و در زمانی که درخواست برای مجوز‌ها در حال بررسی بود  هیچ ارتباطی با بنده نداشته است.

امیری بیان کرد: پس از استعفا از سازمان، از سوی اعضای سبدگران به بنده پیشنهاد مشارکت سرمایه گذاری داده شد که اعلام کردم این امر در صورت اخذ مجوز از سازمان امکانپذیر خواهد بود.

عضو سابق هیات مدیره سازمان بورس تصریح کرد: پس از مکاتبه صورت گرفته، سازمان بورس موافقت کرد در قالب افزایش سرمایه این کار می‌تواند انجام شود.

وی ادامه داد: در تاریخ یک آذر ۹۹ افزایش سرمایه به ثبت رسید و از این تاریخ وارد سبدگردان شدم و صدور مجوز ارتباطی با بنده نداشته است.

امیری اظهار کرد: بنده در سبدگردان زاگرس سمتی ندارم و فقط سهامدار محسوب می‌شوم.

بیشتر بخوانید:

دورخیز بازار برای حرکت صعودی

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236404/پس-از-استعفا-وارد-شرکت-سبدگردان-شدم