صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر که از صندوق‌های بادرآمد ثابت بازار سرمایه محسوب می‌گردد در پایان روز سه شنبه ۲۸ بهمن ماه سال جاری به ارزش ۳۷ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال رسیده است.

بازدهی این صندوق در ماه قبل به ۰.۸۵ درصد رسیده و بازدهی یک سال گذشته آن نیز به ۳۴.۱ درصد رسیده است.

بازدهی صندوق پارند پایدار سپهر + بورس نیوز

لازم به ذکر است که متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های بادرآمد ثابت در سال گذشته معادل ۲۹.۴ درصد بوده است.

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۵۱ درصد اوراق مشارکت، ۳۷.۱ درصد سپرده‌های بانکی، ۱۱.۵ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و همچنین ۰.۴ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

بازدهی صندوق پارند پایدار سپهر + بورس نیوز

در بخش سهام و حق تقدم شرکت ها، سهام شرکت‌های بانک صادرات با ۱.۴۴ درصد از کل دارایی‌های صندوق، پتروشیمی قائد بصیر با ۰.۵ درصد، فولاد مبارکه با ۲ درصد و گل گهر و هلدینگ خلیج فارس به ترتیب با ۰.۹ و ۰.۸ درصد از کل دارایی‌های صندوق، مهم‌ترین دارایی‌های صندوق در این بخش محسوب می‌شوند.

در بخش اوراق مشارکت، اوراق منفعت صبا اروند ۱۹ درصد، اوراق مرابحه دولت ۱۷ درصد و اوراق مشارکت دولت ۱۷ درصد، بیشترین سهم را در این بخش از دارایی‌های صندوق دارند.

سپرده‌های بانکی صندوق نیز عمدتا در نرخ‌های ۱۸ تا ۲۰ درصد صورت گرفته است. بیشترین سپرده گذاری نیز در بانک‌های رفاه، خاورمیانه، پاسارگاد، صادرات و ملت صورت گرفته است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/236097/بازدهی-۳۴۱-درصدی-صندوق-سرمایه‌گذاری-پارند-پایدار-سپهر