بورس اوراق بهادار تهران که این روزها ظاهراً در دور رشد قرار گرفته، امروز گرچه در ابتدای معاملات رو به رشد بود، اما نوسان زیادی پیدا کرد و در نهایت با افزایش جزئی ۲۰۸۵ واحد به رقم یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۳۸ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هموزن هم امروز با ۰٫۳۴ درصد رشد تعداد ۱۴۶۰ واحد افزایش یافته و به رقم ۴۳۷ هزار و ۸۵ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۲۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز حدود ۱۲ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱٫۲ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۲۹۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران معامله‌گران امروز بیش از ۸ هزار و ۳۲ میلیارد تومان معامله کردند، یعنی مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۲۰ هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان رسید.

امروز همچنین نماد پالایش‌یکم بعد از مدت‌ها کاهش در ساعاتی از معاملات مثبت شده و به ۱۰ هزار و ۲۶۰ تومان خرید و فروش شد، البته ناگفته نماند بعد از آن دوباره به زیر قیمت اولیه افتاد.

امروز نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و سایپا به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس و شستا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

امروز نمادهای پر تراکنش در بورس شامل سایپا، پالایش نفت اصفهان، ملی مس ایران، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت تهران بوده‌اند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل ۵۶ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۷ هزار و ۸۱۶ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای فولاد ارفع و هلدینگ معدنی خاورمیانه بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و بر عکس نمادهای بیمه پاسارگاد، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان و ذوب‌آهن بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

 

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/79135/رشد-2-هزار-واحدی-شاخص-بورس-تهران