پس لرزه های شدید در بورس تهران

به گزارش بورس نیوز در حالیکه بازار ارز از بی تحرکی به خواب ناز رفته؛ در بورس تهران زلزله شده و طوری برای فروش صف کشیده بودند که انگار نه انگار که قیمت سهم ها ۵۰ الی ۸۰ درصد ریزش داشته! البته که سردمداران کانال های ارزی هم از آب گل آلود بورس کوسه می گیرند و چنان تیترهای هولناکی می زنند که اگر چند نفری هم هستند که هنوز هوس فروش نکرده اند، به جرگه فروشندگان بپیوند و خود را از مهلکه نجات دهند.

جالب تر اینکه هم اهالی پاستور و هم ساکنان ملاصدرا طوری برای نجات این بازار اقدام یا اظهار نظر می کنند، که دوستی شان کم از دوستی خاله خرسه ندارد. این روزها در ملاصدرا جلسه پشت جلسه برگزار می شود و تنها خروجی ملموس و مشهود این جلسات چند راهکار نخ نما شده و مشتی وعده سر خرمن و در نهایت هم ریزش سنگین تر این بازار است. نزدیکان پاستور هم که چشم به بلاد کفر دوخته اند، شاید فرجی شود و با یک امضا، اقتصاد ما ناگهان گل و بلبل شود و آنها که پشت مرزهای ما سنگر گرفته اند تا پول شان را در کشور ما سرمایه گذاری کنند وارد شوند و… فقط مانده ایم آنها که در جلب اعتماد هموطنان خودشان نا موفق بوده اند، چطور دل به جلب اعتماد سرمایه گذاران خارجی خوش کرده اند؟

احتکار خانگی خودرو 

وقتی به قیمت گذاری دستوری انتقاد می شود، عده ای ترش می کنند که چرا دنبال افزایش قیمت هستید؟ ولی کافیست نگاهی به آمار خرید و فروش خودرو و نیز صورت های مالی جاده مخصوص بی اندازید که عاشقی یادتان برود. با این قیمت گذاری ها، ۱۰ هزار میلیارد تومان رانت توزیع شده و جالب است که نیمی از خودروهای خریداری شده از خودروسازان در پارکینگ های مردم دپو شده تا قیمت ها بالاتر برود و بعد بفروشند! به همین خاطر هم برای خرید ۲۲ هزار خودرو وطنی، ۳.۵ میلیون نفر صف می کشند! خداروشکر که در کشور ما قمار و لاتاری و… حرام است و مردم شانس شان را با ثبت نام خودرو امتحان می کنند.

سیگنال هایی از دل تنور 

خواستیم در مورد برخی فسادها هم بنویسیم؛ دیدیم یکی از آقایان به خاطر فساد مالی محکوم به ۲ سال حبس شده و خبرنگاری که خبر از فساد ایشان داده به ۳ سال حبس و شلاق و… محکوم شده؛ البته در بورس هم ازین دست اتفاقات داریم؛ برخی نانواها هر وقت تنورشان خالی باشد، سیگنال می فروشند و کسی کاری به کارشان ندارد؛ در مقابل برخی چهره های مطرح بازار را با کارشناسان می جنگند‌.

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/235476/تنور-داغ-سیگنال-برای-زلزله‌زدگان-بورس