۵.۵

به گزارش بورس نیوز، چهره برتر بازار امروز مدیر مالی شرکت مسی بازار بود که چنان پیشگویی از خود درآورد و به خورد بازار داد که احتمالا چند روزی رودل کنند. البته در شرایطی که خیلی از آقایون، پیشگویی را بعنوان شغل دوم انتخاب کرده اند و هر روز تراوشات ذهنی و رویا گونه شان را بر سر این مردم می پاشند، پیشگویی توسط یک مدیر مالی اصلا عجیب نیست. فقط این بزرگوار برای آنکه پیشگویی ها را رسمیت دهند، فرموده اند به تحلیل های جهانی کارشناسان خارجی استناد کرده اند! ما که هر چه گشتیم تحلیل خارجی ندیدیم که ریزش ۲۰_۳۰ درصدی قیمت های جهانی را پیش بینی کرده باشند؛ شما اگر پیدا کردید برای ما هم بفرستید.

 

خشت کج و دیوار کج

اما خشت اول همیشه مهم بوده و با خشت کجی که این مس ساز بزرگوار گذاشتند، دیوار پیش بینی ها حتما تا ثریا کج می رود و باز باید تعدیل های مثبت و منفی هر روزه و موج سواری برخی از مدیران از امکان دستکاری پیش بینی را به نظاره بنشینیم. البته خیلی نگران نباشید که حتما سال آینده همین موقع که هوا سرد باشد و موز بچسبد، چند جلسه برگزار می شود و دوباره پیش بینی EPS حذف خواهد شد.

 

آقای خوشحال بازار را قرمز کرد

امروز چشم باز کردیم دیدیم بازار قرمز شده، ناخودآگاه مان زنگ زد که حتما باز یکی اظهار نظر کرده؛ بررسی کردیم و دیدیم که بله، از میرداماد سیگنال داده اند که خوشحال باشید که نرخ بهره بانکی ۱۸ تا ۱۸.۵ درصد خواهد ماند! دوستان هم پیغام دادند که به این آقای سرخوش اعلام کنید کشورهایی که نرخ بهره بانکی زیر ۱ درصد دارند به اندازه شما خوشحال نیستند؛ جریان چیست؟

 

صدها صندلی خالی در انتظار جاماندگان

در کشور ما مدیران هرگز بدون صندلی نمی مانند(مگر آنکه خدایی ناکرده بمیرند)! یکی از آقایان که بعد از یک جنجال اساسی از طرف بهارستان سلب صلاحیت شدند و کرسی چندین ساله خود را از دست دادند، خود را گرم کرده که به هیات مدیره شرکت بورسی ورود کند. از همین جا به تمام عزیزانی که از اتوبوس بهارستان، پاستور، میرداماد، باب همایون و…. جا مانده اند اعلام می کنیم بورس تهران با ۶۰۰_۷۰۰ شرکت بزرگ و هزاران کرسی هیات مدیره، پذیرای شما خواهد بود.

 

هم سیخ سوخت و هم دل  

ضد و نقیض گویی ها در بازار مصالح ساختمانی شدت گرفته. از یک سو از کانون سراسری انبوه سازان پیغام داده اند که سونامی افزایش قیمت مصالح ساختمانی داریم و سیمان گران شده؛ از سوی دیگر دبیر سیمانی ها گفته افزایش نرخ؟ کو کجاست ما که چند ماهی است گران نکرده ایم! احتمالا طبق معمول همیشه وسط راه یکی قیمت ها را بالا برده و سودش را به جیب زده و هم سیخ سیمانی ها سوخته و هم دل سازندگان بازار مسکن…

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/235220/سیخ-سوخته-و-آقای-خوشحال