به گزارش اخباربانک، حسن خلخالی مدیرعامل شرکت مارگارین در گفت‌وگوی زیر از سابقه فعالیت این شرکت و همکاری با بانک تجارت می‌گوید.

اگر موافق باشید در ابتدا از تاریخچه فعالیت مارگارین بگویید.
شرکت مارگارین در سال ۱۳۳۲ تاسیس شد که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مشمول بند “ب” ماده یک قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران شد. این شرکت از سال ۱۳۵۹ تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت و تا اواخر سال ۱۳۷۱ به دست مدیران دولتی سازمان صنایع ملی ایران اداره شد.شرکت مارگارین سال ۱۳۷۶ ظرفیت تولید روغن خود را از ۲۰۰ تن در روز به ۴۰۰ تن در روز در سال ۱۳۷۶ افزایش داد و در مرحله دوم طرح توسعه ظرفیت شرکت را در سال ۱۳۷۹ به ۱۰۰۰ تن در روز رسانید.

مجموعه‌ای با این وسعت چه تعداد نیروی مستقیم دارد و چه تعداد نیروی غیرمستقیم با شما در ارتباط هستند؟
در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰۰ نیروی مستقیم داریم که در بخش‌های مختلف تولید و خدمات‌رسانی فعال هستند و شاید بتوان گفت بیش از سه هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم در ارتباط شغلی با مارگارین هستند.
آیا صادرات هم دارید؟
پیشتر بخشی از محصولات خود را به کشورهای همسایه صادر می‌کردیم، اما با توجه به محدودیت‌های استفاده از ارز برای خرید مواد اولیه و مرتبط با کالاهای اساسی این امکان فراهم نیست.

وجود بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی چه نقشی در روند فعالیت‌های مارگارین داشته است؟ در این راستا بانک تجارت چه نقشی دارد؟
در هر صورت وجود بانک‌ها برای همه مجموعه‌هایی که فعالیت اقتصادی دارند یک ضرورت است. امور مرتبط با سرمایه در گردش ما از طرق بانک‌ها صورت می‌گیرد. ضمن اینکه دریافت تسهیلات بخش مهم دیگری از نیاز ما به وجود بانک‌هاست. جالب است بدانید ما در کارخانه یک شعبه بانک تجارت با نام مارگارین داریم. ارتباط و تعامل ما با بانک تجارت به سال‌های دوری باز می‌گردد. بنابراین بخش عمده‌ای از فعالیت‌های بانکی ما اعم از دریافت تسهیلات، پرداخت حقوق کارکنان و… توسط بانک تجارت صورت می‌گیرد.

از ویژگی و تمایز بانک تجارت با دیگر بانک‌ها می‌گویید.
به نظرم یکی از مهم‌ترین خصوصیات بانک تجارت سهولت در امکان تامین منابع مالی بدون هرگونه بروکراسی اضافه است. شاید همین سرعت عمل و چابکی در ارائه خدمات، باعث شده تا ما به بانک تجارت نگاه ویژه‌ای چون یک شریک تجاری داشته باشیم. اگر بخواهم بانک تجارت را با یک جمله معرفی کنم بانک تجارت بانکی است با ارائه خدمات سریع و راحت.
 

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/78946/مارگارین-میهمان-سفره-های-مردم