ساعت پنج و نیم عصر + بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، ارتش بورس‌بازان که عقبه ۵۷ میلیونی را داراشده گویا به رسم قدیم، باید برای بودجه تار سبیل گرو می‌گذاشت؛ با اینکه هیچ یکی از سیاست‌گذاران تا چند سال قبل حتی چنین جمعیتی را به خواب هم نمی‌دیدند و به همین خاطر هم با هجوم یکباره مردم به بورس غافلگیر شدند و به جای بستن سدی بر جریان نقدینگی سهامداران، سفره‌های خالی پاستور را خیلی راحت پر کردند.
بدین‌گونه که یک تار مو از سهامدار کندن، کلاگیسی برای سر کچل بودجه، درست کردند! حالا کی زلف بودجه برای یار قشنگ می‌شود؛ روزی است که حقوقی‌های دولتی بازار، از پای آبشار پاستور، ترک مرخصی کرده و به سرکار می‌روند.

EPS و هزار حرف

دستورات شبانه‌ای که منجر به حذف برخی پارامتر‌ها برای سرمایه‌گذاری‌ها شده بود گویا قراراست که باردیگر به تابلوی معاملات سهم‌ها بازگردد اما؛ سوال اینجاست که در اقتصاد دستوری با بخشنامه‌های یک‌شبه و دخالت‌های از هر کوی و برزن، دنبال چه نسخه‌ای برای شفای بازار می‌گردیم!

۸ فرمان ادغام

در ادغام بانک‌های نظامی، همه بودند غیراز. سهامداران حقیقی بنده خدا به هیچ گعده‌ای راه داده نمی‌شوند که بدانند و آگاه باشند تا قرار است با اموالی که قطره قطره جمع کرده‌اند، چه می‌خواهند بکنند، سهامداران انتقاد دارند که بانکی که زیرمجموعه ارگان شهری سبزپوش بوده گویا زیان آن از جیب سهامداران برداشت شده و تمام اعضای هیات مدیره بانک‌ها نیز دستوری، برکنار شده‌اند.
کاش کمی بانک‌ها شفاف شوند، مخصوصا بازارسرمایه‌ای‌های که ادعای شیشه‌ای بودن، دارند.

کره‌ای که قشنگ چرب شد

افزایش ۸ برابری قیمت کره پاستوریزه در دولت از رکورد‌های تورمی محسوب می‌شود که در سایر مواد غذایی چنین رشد قیمتی دیده نمی‌شود؛ گفتنی است در ۷ سال اخیر شاهد ۷۰۳ درصدی گرانی کره، کلسترول همه را بالا برده است

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/235171/کلاه‌گیسی-از-تار-سبیل-سهامدار