بورس چه زمانی به تعادل می‌رسد؟

پیمان حدادی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: به دلیل اینکه رئیس جدید سازمان بورس هیچگونه سابقه بورسی نداشته و از سوابق بانکی دارد، بازار واکنش مثبتی به این انتخاب نداشته است.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به صحبت‌های گذشته رئیس سازمان بورس مبنی بر اینکه تامین سرمایه از بورس باید از طریق اوراق باشد افزود: به نظر می‌رسد تامین مالی و انتشار اوراق در بازار از برنامه‌های رئیس سازمان بورس باشد که خبر خوبی برای بازار نخواهد بود.

وی درباره زمان به تعادل رسیدن بازار گفت: تعادل یعنی چند روز خرید و فروش در مثبت ۵ و منفی ۵ انجام شود و از صف خرید و فروش خبری نباشد، اما بعید است به زودی به این تعادل برسیم مگر اینکه با حضور رئیس جدید اتفاقات خاصی بیفتد.

حدادی بیان کرد: هرگونه اقدامی از سوی رئیس جدید مستلزم این است که تیمی که وی را همراهی می‌کنند چه افرادی هستند و این موارد برای بازار مهم است.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به شرایط طی یک تا دو هفته آینده بازار نوسانی خواهد بود و به تعادل نخواهد رسید، مثبت بودن بازار طی روز‌های گذشته مربوط به پالایشی‌ها بود اما در دیگر گروه‌ها اتفاق خاصی نیفتاده بود.

وی تاکید کرد: امیدواریم شاخص در پایان امروز به کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد نرسد در غیر این صورت هفته آینده بازار روز‌های سختی خواهد داشت.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/234987/بورس-چه-زمانی-به-تعادل-می‌رسد