به گزارش اخبار بانک، بانک پاسارگاد گزارش ۹ ماهه خود را در سامانه کدال منتشر کرد که اهم موارد مهم این گزارش به شرح زیر می باشد؛

بانک پاسارگاد در نه ماهه نخست سال مالی جاری، حدود ۴ هزار و ۵۵۵ میلیارد تومان(معادل ۶۹ تومان به ازای هرسهم) سود شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳۳ درصد رشد نشان می دهد.

-این بانک در فصل تابستان حدود ۴ هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات شناسایی کرده که نسبت به فصل گذشته ۵ درصد افت داشته است.

-همچنین در این فصل ۸۲ میلیارد تومان سود حاصل از سرمایه گذاری شناسایی کرده که نسبت به سود ۲۵۴ میلیاردی فصل گذشته افت معناداری را تجربه کرده است.

-بانک در فصل پاییز حدود ۶۱ میلیارد تومان زیان تسعیر ارز شناسایی کرده است. این موضوع به همراه افت دیگر اقلام درآمد های غیر مشاع موجب افت  درآمدهای شناسایی شده بانک از این محل شده است. به طوری که مجموع درآمد غیر مشاع شناسایی شده بانک از حدود ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در فصل گذشته به ۶۵۵ میلیارد تومان در این فصل رسیده است.

-بانک در این فصل در کنترل هزینه ها موفق عمل کرده که عمده ی آن به دلیل شناسایی حدود ۳۳۸ میلیارد تومان بازگشت هزینه مطالبات مشکوک الوصول می باشد. مجموع هزینه های بانک از حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در فصل گذشته به حدود ۳۶۹ میلیارد تومان رسیده است.

– نهایتا بانک در این فصل حدود ۸۹۳ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده که به نسبت سود ۲ هزار و ۹۳۵ میلیارد تومانی فصل گذشته افت معناداری داشته است.

قیمت سهم ۱،۱۵۲ تومان است و در سه ماه گذشته ۱۳ درصد رشد داشته است.
منبع: آوا تحلیل؛ شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/78777/بانک-پاسارگاد-زیان-۶۱-میلیارد-تومانی-تسعیر-ارز-شناسایی