فولاد مبارکه بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته و علی‌رغم یک هفته غیبت در معاملات بورس‌کالا، با کاهش ارزش معاملات همراه بود.

بلاتکلیفی تعیین نرخ پایه محصولات فولادی در بورس کالا از یک‌سو و افزایش نرخ پایه عرضه محصولات این شرکت به دلیل رشد نرخ‌های جهانی منجر به عقب‌نشینی خریداران شد.

در هفته گذشته ۴۵.۱۰۰ تن عرضه ورق گرم این شرکت با تقاضایی در همین سطح مواجه شد و نرخ هر تن از این محصول شرکت به ۱۷۴ میلیون ریال در هر تن رسید که نسبت به دو هفته گذشته رشد ۳درصدی را نشان می‌دهد ؛ ارزش معامله ورق گرم شرکت به بیش از ۷ هزار و ۸۴۷ میلیارد ریال رسید.

آمار معاملات محصولات اصلی “فولاد”در بورس‌کالا

گزارش بورس نیوز از تولید

همچنین پس از یک نوبت ابطال معامله ورق سرد شرکت به دلیل رشد غیرمتعارف نرخ، مجدداً در روز چهارشنبه شاهد عرضه محدود تنها ۱۲.۰۰۰ تنی ورق سرد این شرکت بودیم ؛ قیمت هر تن از این محصول به بیش از ۲۰۷ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال رسید. ارزش معامله آن نیز به ۲ هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال رسید.

عرضه ۴۰.۰۰۰ تنی تختال شرکت با تقاضای ضعیف ۷.۰۰۰ تنی در نرخ ۱۳۸ میلیون و ۱۱۰ هزار ریال مواجه شد.

نرخ تختال شرکت نسبت به آخرین عرضه صورت گرفته که مربوط به هفته دوم دی‌ماه است، رشد محسوس ۳۲ درصدی داشته است.

از عرضه ۳.۵۰۰ تنی ورق قلع اندود نیز تنها تقاضای ۲.۰۰۰ تنی ثبت شد. نرخ متوسط هر تن از این محصول نیز به ۲۰۸ میلیون و ۱۸۹ هزار ریال رسید.

ارزش معامله آن نیز به ۴۱۶ میلیارد ریال رسید. قیمت ورق قلع اندود نسبت به آخرین معامله صورت گرفته در بورس کالا کاهش در حدود ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/234366/رشد-۳۲درصدی-نرخ-تختال-فولاد-به‌علاوه-رشد-۳درصدی-ورق-گرم