ادامه روند افزایشی سودآوری زر

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت زر ماکارون در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری موفق به کسب سود خالص ۳ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریالی شد.

این سود که معادل ۲.۴۱۴ ریال به ازای هر سهم است نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۱۸۳ درصدی را نشان می‌دهد که تماما از محل سود عملیاتی و به دلیل رشد مقادیر فروش و افزایش نرخ‌های فروش بوده است.

ادامه روند افزایشی سودآوری زر

درآمد‌های عملیاتی شرکت در این بازه زمانی به ۱۳ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال رسید و این مبلغ نسبت به دوره ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ افزایش در حدود دو برابری را نشان می‌دهد.

مقادیر فروش انواع محصولات شرکت که عمدتا شامل ماکارونی‌ها بوده که با ۱۷درصد افزایش به ۱۵۹ هزار و ۴۹۱ تن رسیده است؛ شرکت برای سه ماهه پایانی سال جاری فروش بیش از ۶۰ هزار تن محصول را پیش بینی کرده است.

در نمودار زیر روند کسب درآمد، سود عملیاتی و سود خالص در سه فصل گذشته از سال مالی شرکت ارائه شده است.

همان گونه که در نمودار زیر قابل مشاهده است شاهد تداوم روند افزایشی کسب درآمد و تحقق سود عملیاتی و سود خالص در سه ماهه سوم سال جاری هستیم.

ادامه روند افزایشی سودآوری زر

همان گونه که عنوان شد، محصولات ماکارونی فرمی و رشته‌ای بخش اعظم فروش شرکت را به خود اختصاص می‌دهند و بیش از ۸۰ درصد از حاشیه سود ناخالص این شرکت از محل تولید و فروش این دو محصول بوده است.

حاشیه سود عملیاتی شرکت در دوره ۹ ماهه امسال معادل ۳۶ درصد بوده است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/234335/ادامه-روند-افزایشی-سودآوری-زر