ثبات سودآوری شرکت در سه ماهه سوم سال مالی شرکت

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت بوتان در دوره ۹‌ماهه منتهی به پایان آذرماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۱۴۴ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۱.۶۳۱ ریال به ازای هر سهم شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰‌درصدی را نشان می‌دهد.

ثبات سودآوری شرکت در سه ماهه سوم سال مالی شرکت

درآمد‌های شرکت در این دوره به ۱۸‌هزار و ۳۵۷‌میلیارد ریال رسیده که ۴۴‌درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مقادیر فروش محصولات اصلی شرکت شامل آبگرمکن، شوفاژ و رادیاتور در این دوره معادل یک میلیون و ۹۰۴ هزار دستگاه بوده که ۲۰ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

شرکت برای سه ماهه پایانی سال فروش بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه را پیش‌بینی کرده و حاشیه سود عملیاتی شرکت در دوره ۹ماهه سال جاری معادل ۱۳.۳ درصد بوده است.

بیشترین حاشیه سود ناخالص محقق شده شرکت مربوط به محصول شوفاژ با حاشیه سود ۳۰‌درصدی بوده است. از سوی دیگر، تولید و فروش محصول آبگرمکن با زیان ناخالص ۱.۵ درصدی مواجه بوده است.

در نمودار زیر روند کسب درآمد، سود عملیاتی و سود خالص در سه فصل گذشته از سال مالی شرکت ارائه شده است.

ثبات سودآوری شرکت در سه ماهه سوم سال مالی شرکت

همان گونه که در نمودار قابل مشاهده بوده علیرغم رشد سود عملیاتی شرکت در سه ماهه سوم سال، شاهد ثبات سود خالص محقق شده در سه ماهه سوم در مقایسه با سه ماهه دوم هستیم. علت این موضوع نیز لحاظ کردن مالیات در محاسبات سود خالص بوده و این در حالی است که در دو فصل قبل از آن، مالیاتی در صورت سود و زیان شرکت لحاظ نشده بود.

بیشتر بخوانید:

“لبوتان” و سودی که صف فروش روز‌های آتی را تضمین کرد

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/234232/ثبات-سودآوری-لبوتان-در-پاییز-سال-مالی