اعتراضات تخم مرغی به آرزوهای میلگردی چربید
به گزارش بورس نیوز، امروز روز مهمی برای فعالان بازار سرمایه بود، روزی که اعتراضات تخم مرغی به نتیجه رسید و اهالی پاستور با تذکری لطیف به سمیه، نگرانی ها بابت سرکوب قیمتی را از بین بردند. البته حواشی هم جالب بود؛ مثلا رئیس بزرگ سمیه دق دلی‌اش از پاستور را سر یکی از مدیران ملاصدرا خالی کرد و قائم مقام بورس کالا را از جلسه بیرون کرد!
رئیس ملاصدرا هم گویا دیروز کتبا به مدیران فولادی هشدار داده بوده که اگر خلاف منافع سهامداران انجام دهند از آنها شکایت خواهد شد! هر چه بود، این بار ملاصدرا قاطع‌تر از قبل سنگر سهامداران بود و اتحاد سهامداران در احقاق حق‌شان با هشتکی کارساز، ستودنی بود اما؛ هنوز هم نگرانی‌ها پایان نیافته‌ است.
اگرچه زور سمیه به فولاد نرسید؛ ولی سنگ آهنی‌ها، سیمانی‌ها و … هنوز در بند قیمت‌گذاری‌های دستوری هستند.

تغییری برای فولادی‌ها

سخنگوی راه‌پله‌ها امروز خبر آورد که به منظور پیشگیری از آنچه در دل فولادی‌ها رقم خورد، امروز سنگ‌آهنی‌ها یک انتصاب عجیب داشتند و مدیرعامل یکی از سنگ‌آهنی‌ها برکنار شد و رفیق جینگ سمیه سر جایش نشست! بد نیست یادآوری کنیم سنگ‌آهن ۵۰ درصد ارزان‌تر از قیمت‌های جهانی به فروش می‌رسد و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

جامعه سهامداران بزرگ‌تر خواهد شد

اهالی بهارستان یک اقدام مثبت هم داشتند و موافقت با ثبت نام از ۷ میلیون جامانده سهام عدالت از اتفاقات خوبی است که خیلی‌ها را خوشحال خواهد کرد.
فقط امیدواریم لابلای تصمیمات خلق‌الساعه‌شان، یادشان باشد وقتی صحبت از منافع سهامداران می شود، دقیقا منظورمان همان ۵۰ میلیون نفر + ۷ میلیون نفری که قرار است اضافه شود بوده و پایمال کردن منافع این خیل کثیر برای خوشایند عده ای قلیل، پذیرفتنی نیست.

قانون تجارت هم لرزید

در صنعت بیمه مثل خیلی صنایع دیگر، قانون پایستگی مدیر وجود دارد. مدیران از یک شرکت به شرکت دیگر نقل مکان می کنند و جالب اینجاست که اعضای هیات مدیره را هم با خود می برند! احتمالا مولفین قانون تجارت روزی چند بار به خود می لرزند با این همه ابتکار آقایان…

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/234163/تخم‌مرغ‌های-دیروز-به-سر-سنگ‌آهن‌ها-خورد