وقتی سن لوس‌بازی گذشته و ...

به گزارش بورس نیوز، جنگی که اهالی سمیه به پا کردند ضرر قابل توجهی به سهامداران تحمیل کرد و امروز هم باقیمانده‌های آتش این جنگ، بازار را به خاک و خون کشید.

آقایان گربه را دم حجله کشتند و نه فقط فولادی‌ها که بقیه صنایع را هم ترساندند به‌طوری‌که وقتی مس جهانی رکورد جدیدی زد و قله ۸۱۵۰ دلاری را لمس کرد، سهامداران غول مسی در منفی ۴.۲۸ فروشنده بودند!
البته طبق شنیده‌های ما آقایان بعد از اینکه دیدند تیرشان به سنگ خورده، سعی کردند بعضی‌ها را با خودشان هم قدم کنند تا با یک تغییر تاکتیکی در بازار سرمایه، رسما سکان بورس‌کالا را به دست یک بله قربان گو دهند اما؛ خبر ندارند که تیرشان به سنگ خورده و رسوا شده‌اند.
اینکه اگر لایی بکشند، بهارستان بدجور توبیخ‌شان می‌کند! علاوه بر این از بهارستان خبر داده‌اند این بزرگوار هنوز مهر انتصابش خشک نشده، ۴ نفر از اقوامش را در زیرمجموعه‌های یکی از همین طایفه فولادساز چپانده! حالا هم انگار قهر کرده و در جلسه امروز پاستور حاضر نشده است.
از سن این مدل لوس بازی‌هایشان احتمالا نیم قرنی گذشته است…

قبای فولاد و تو سری به نخود و لوبیا

اما نکته عجیب ماجرا اینجاست که همه چیز، از نخود و لوبیا تا مسکن گران شده و حتی برخی هموطنان در مناطق دورافتاده‌تر کشور، به کالاهای اساسی هم دسترسی ندارند.
آنوقت ایشان برای کنترل قیمت‌ها، دست روی شفاف‌ترین بازار کشور گذاشت! بازاری که کاهش دستوری قیمت‌هایش نفعی برای مردم ندارد و فقط جیب خواص را پر می‌کند. اگر مرد میدان هستید، حداقل سری به بازار مسکن بزنید تا ببینیم جنم روبرو شدن با دلالان این بازار را هم دارید یا نه.

املاک راکد بانک بنگاه‌دار

هنوز داغ زیان بانک‌ها و ضرر سنگینی که به سهامداران تحمیل کردند، بر دل فعالان بازار سرمایه سنگینی می کند. اما برخی بانک های بورسی گویا به منافع سهامداران بهایی نمی‌دهند و با چشمان کاملا بسته به مشتریان سفارشی خود وام اعطا می‌کنند. بانک بزرگ نبش طالقانی فقط به یک شرکت دولتی ۱۵۶ هزار میلیارد تومان وام داده! امیدواریم به جایش باز املاک راکد نگیرند…

ژنرال محمود 

محمودخان هم انگار در این چند سال در نامه نگاری تبحر بیشتری پیدا کرده اند و مرتبا برای مقامات داخلی و خارجی نامه یا بهتر است بگوئیم پندنامه می فرستند. اخیرا هم یک پندنامه راهی پاستور کرده اند که “جنگ نزدیک است، جلوی آن را بگیرید” انگار نه انگار اولین جرقه ها در دوران فعالیت ایشان زده شد. کلا خیلی خوبیم ما، هر اتفاقی بیفتند یادمان نمی رود که همه را مقصر بخوانیم و بگوئیم خیلی خوبیم ما….

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/233968/وقتی-سن-لوس‌بازی-گذشته-و-