فروش سنگین ۲۶ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریالی

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته یکی از سنگین‌ترین عرضه‌ها را در چند ماه گذشته در بورس کالا داشت.

ارزش معاملات این شرکت در این هفته به ۲۶ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته اول دی‌ماه بیش از ۱۴۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در این هفته ۱۲۵ هزار و ۷۰ تن ورق گرم در نرخ پایه ۱۲۰ میلیون ریالی عرضه شد که با تقاضای سنگین ۱۷۱ هزار تنی مواجه شد؛ این موضوع منجر به رقابت خریداران و رشد قیمت‌ها شد. 

آمار معاملات محصولات اصلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جریان معاملات هفته گذشته 

فروش سنگین ۲۶ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریالی

رشد قیمت‌ها با چاشنی رقابت خریداران

بیشترین قیمت ثبت‌شده در معاملات ورق گرم به ۱۷۵ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال رسید؛ قیمت میانگین این محصول به‌این‌ترتیب به ۱۶۸ میلیون و ۹۳۱ هزار ریال در هر تن رسید.

این نرخ نسبت به آخرین معامله این محصول که در هفته پایانی آذرماه رقم خورده بود، بیش از ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد. ارزش معامله این محصول نیز به ۲۱ هزار و ۱۲۸ میلیارد ریال رسید.

در هفته‌ای که شاهد عرضه ورق سرد توسط این شرکت نبودیم، ۳۸ هزار تن تختال فولادی در نرخ ۱۰۴ میلیون و ۵۱۹ هزار ریال و به ارزش ۳ هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال معامله شد. این محصول نیز با افزایش قیمت ۴.۵ درصدی مواجه شد.

یک هزار تن ورق رنگی با نرخ ۲۶۳ میلیون و ۷۶۹ هزار ریال در هر تن معامله شد که نسبت به قیمت پایه عرضه رشد ۱۴ درصدی داشت.

۳.۵۰۰ تن ورق قلع اندود با قیمت میانگین ۲۱۹ میلیون ریالی و به ارزش ۷۶۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریالی معامله شد. نرخ این محصول نسبت به هفته قبل از آن تغییری را نشان نمی‌دهد.

۳.۰۰۰ تن ورق گالوانیزه نیز با نرخ میانگین ۲۲۱ میلیون و ۴۵۶ هزار ریال معامله شد؛ ارزش معاملات این محصول نیز به ۶۶۴ میلیارد و ۳۶۷ هزار ریال رسید. نرخ ورق گالوانیزه نسبت به آخرین معامله این محصول در هفته‌های قبل بیش از ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: 

افزایش درآمد ۱۶۷درصدی زیر کوره‌های “فولاد” / آیا فروش محصولات گرم شدت می‌گیرد

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/233642/فروش-سنگین-۲۶-هزار-و-۷۹۵-میلیارد-ریالی-فولاد