ادامه روند کاهشی ارزش معاملات

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به یازدهم دی‌ماه ۱۳۹۹، شاهد معاملات به ارزش ۲ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریالی بود.

ارزش معاملات هفتگی این شرکت نسبت به هفته قبل در حدود ۳۳ درصد و نسبت به هفته پایانی آذرماه بیش از ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد که به علت کاهش تقاضای ثبت‌شده برای محصول کاتد مس این شرکت بود.

آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران 
ادامه روند کاهشی ارزش معاملات

به‌این‌ترتیب برای سومین هفته پیاپی و با توجه به رشد محسوس نرخ کاتد مس به‌عنوان محصول اصلی این شرکت شاهد افت ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا هستیم.

۵۸۰ تن کمتر از تقاضای ثبت‌شده هفته قبل

در هفته گذشته شاهد عرضه ۴.۰۰۰ تن کاتد مس بودیم که ۹۰۰ تن از این محصول (۵۸۰ تن کمتر از تقاضای ثبت‌شده هفته قبل و بیش از ۱.۰۰۰ تن کمتر از دو هفته قبل) خریداری شد.

نرخ پایه و معامله‌شده این محصول همانند هفته قبل معادل ۱ هزار و ۹۹۱ میلیون ریال به ازای هر تن بود. این نرخ نسبت به هفته قبل کاهش ۱ درصدی را نشان می‌دهد. ارزش معاملات این محصول به ۱ هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال رسید.

روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی سه ماه اخیر 
ادامه روند کاهشی ارزش معاملات

جمع ارزش معاملات محصولات شرکت ملی مس ایران در هفته گذشته به ۲ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال رسید.

جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته دوم دی‌ماه در بورس کالا به حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

بیشتر بخوانید:

نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در هر تن رسید

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/233640/ادامه-روند-کاهشی-ارزش-معاملات-فملی-در-بورس-کالا