افزایش ۱۰ درصدی نرخ میلگرد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت فولاد خراسان در هفته کاری منتهی به ۴ دی‌ماه و باعرضه سبد میلگرد و همچنین شمش فولاد این شرکت موفق به ثبت فروش ۲ هزار و ۳۸۱ میلیارد ریالی شد.

ارزش معاملات این شرکت در هفته سپری‌شده نسبت به هفته قبل از آن رشد ۸۷ درصدی را نشان می‌دهد که به دلیل افزایش عرضه محصولات میلگرد و شمش فولاد و همچنین افزایش میزان تقاضای ثبت‌شده برای این محصول و درنهایت رشد قیمت آن‌ها بوده است.

در جدول زیر آمار معاملات شرکت فولاد خراسان ارائه‌شده است:
افزایش ۱۰ درصدی نرخ میلگرد

۱۵.۰۰۴ تن سبد میلگرد این شرکت (۳.۰۰۰ تن بیشتر از هفته قبل از آن) در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۳۲ هزار و ۵۸۲ تنی مواجه شد.

قیمت پایه تعیین‌شده جهت این عرضه ۱۰۰ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال بود که با تقاضای رقابتی و رشد قیمت تا ۱۱۸ میلیون و ۸۹۶ هزار ریالی نیز مواجه شد.

در جدول زیر ارزش معاملات این شرکت در سه ماه گذشته ارائه‌شده است.
افزایش ۱۰ درصدی نرخ میلگرد

قیمت میانگین هر تن از این محصول درنهایت به ۱۱۷ میلیون و ۷۰۹ هزار ریال رسید که نسبت به هفته پایانی آذرماه شاهد رشد بیش از ۱۰ درصدی نرخ فروش این محصول هستیم. ارزش معاملات سبد میلگرد نیز به ۱ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته شاهد عرضه ۶.۰۰۰ تن از شمش فولاد این شرکت بودیم. ۱۱.۰۰۰ تن تقاضا برای این عرضه ثبت گردید و قیمت میانگین هر تن از آن به ۱۰۰ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال رسید.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/233290/افزایش-۱۰-درصدی-نرخ-میلگرد-فخاس