نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در هر تن رسید

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به چهارم دی‌ماه ۱۳۹۹، شاهد معاملات به ارزش ۳ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریالی بود.

ارزش معاملات هفتگی این شرکت نسبت به هفته پایانی آذرماه در حدود ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد که به علت کاهش تقاضای ثبت‌شده برای محصول کاتد مس این شرکت بوده است.

به‌این‌ترتیب برای دومین هفته پیاپی و با توجه به رشد محسوس نرخ کاتد مس به‌عنوان محصول اصلی این شرکت شاهد افت ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا هستیم.

در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه‌شده است:
نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در هر تن رسید

در هفته گذشته شاهد عرضه ۴.۰۰۰ تن کاتد مس بودیم که ۱.۴۸۰ تن از این محصول (۴۴۰ تن کمتر از تقاضای ثبت‌شده هفته قبل) خریداری شد.

نرخ پایه و معامله‌شده این محصول همانند هفته قبل معادل ۲ هزار و ۱۱ میلیون ریال به ازای هر تن بود.

روند تغییر نرخ فروش کاتد مس طی سه ماه اخیر 
نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در هر تن رسید

به‌این‌ترتیب شاهد ثبت رکوردی تاریخی در نرخ این محصول هستیم و برای اولین بار نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر تن رسیده است. این نرخ نسبت به هفته قبل افزایش ۲ درصدی را نشان می‌دهد. ارزش معاملات این محصول به ۲ هزار و ۹۷۶ میلیارد ریال رسید.

جمع ارزش معاملات محصولات شرکت ملی مس ایران در هفته گذشته به ۳ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال رسید. جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته اول دی‌ماه در بورس کالا به بیش از ۱۴۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/233291/نرخ-کاتد-مس-به-بیش-از-۲۰۰-میلیون-تومان-در-هر-تن-رسید