شیطان در صف آموزش بازار مکاره/پول جدیدی بنام

به گزارش بورس نیوز، امروز بازارمان سبز بود، ولی امان از عالیجناب که این روزها مثل بادکنکی که ترکیده باشد شده و آنقدر آوارش بر سر سهامداران ریخته که بسیاری نیت کرده اند دیگر عرضه اولیه ای از این مجموعه نخرند. حکایت صندوق های دولتی هم که حکایت قالب کردن عجوزه جای عروس بوده و خریداران طوری در گل “پالایش” مانده اند که بیرون آمدن از آن در باورشان نمی گنجد.
اما جالب اینجاست که برخی از آقایان مسوول پیغام داده اند منتقدان بازارگردانی، شناختی از ماموریت بازارگردان ها ندارند! از آن طرف هم یکی از همین سفته بازان در اعترافات تکان دهنده خود، چنان شرحی از بازارگردانی ارائه کرده که منتقدان به درجه ای از شناخت از بازارگردانی رسیده اند که دیگر سوال نپرسند. البته شیطان فوری درخواست کتبی برای حضور در یک دوره آموزش خصوصی پیش این بزرگواران داده! فقط خدا آخرش را بخیر کند.

گوش بری از فولادی ها

فکر نکنید فقط به اسم معامله سهام، پول از جیب یک عده کلان به جیب یک تعداد خواص می رود؛ در بورس کالا وضعیت از بازار سهام هم خراب تر است. گوش فولادی ها را می برند و کف دست دلالان می گذارند. فقط در معاملات امروز رینگ بورس کالا، ۲۵۴ میلیارد تومان رانت نصیب چند خریدار خاص شد! قضاوت با شما…

جو جای دینار

در شرایطی که تحریم ها قلب اقتصاد را نشانه گرفته، تولیدکنندگانی هم هستند که تمام دردسرها را به جان می خرند و با زحمت کالایشان را روانه بازارهای همسایگان می کنند؛ شاید چند دلاری کاسب شوند. اما خبر رسیده که در ازای صادرات به همسایه غربی مان، خبری از دلار و دینار نیست. هر چه خواستید بفرستید، به جایش “جو” بگیرید! اصلا هم مهم نیست که کشاورزان بی نوای وطنی، جو روی دست شان باد کرده یا نه. عجیب یاد آن قسمت از پینوکیو افتادیم که سکه های طلایش را در زمین کاشت و…

تبلیغات دروغین، چند؟؟

و کلام آخر آنکه گول روغن ۳ کاره را نخورید و لابلای قفسه های فروشگاه ها دنبالش نگردید که روغن ۳ کاره، ۱ کاره هم حتی نیست! سازمان استاندارد ردش کرده و معلوم نیست چقدر مایه داده اند که یک محصول خیالی، در حجم وسیع تبلیغ شود.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/233202/شیطان-در-صف-آموزش-بازار-مکارهرونمایی-از-ارز-جدیدی-بنام-جو