جناب ناظر سریال

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، درحالی‌که در ماه‌های گذشته دو مقاله با عناوین ” بورس و روش‌های مدرن سوءاستفاده از سپرده‌های بانکی” و “کسی پاسخگوی معاملات “ثباغ” نیست ” با بیش از ۲۰.۰۰۰ بار مشاهده توسط خوانندگان در خصوص معاملات مشکوک در نماد ثباغ منتشر شد، اما ظاهراً این دست معاملات الاکلنگی در این نماد خیال پایان یافتن ندارند.

بد نیست برخی از دوستان علاقه‌مند به بازار سرمایه و علی‌الخصوص مدیران واحد‌های نظارتی در سازمان بورس و نهاد‌های متولی بازار سرمایه چند شبی را صرف دیدن سریال میلیاردها کنند تا شاید متوجه سمت و جایگاه حساسشان در بازار سرمایه کشور شوند.

داستان این سریال عمدتاً مربوط به جدال دادستان منطقه‌ای آمریکا و یکی از مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا بوده که در این فیلم به طرز جالب‌توجهی، حتی نام بردن از کمیته حقوقی و یا کمیسیون انضباطی بورس آمریکا لرزه بر اندام بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌اندازد.

متأسفانه ظاهراً بسیاری از کارمندان و کارشناسان واحد‌های نظارتی در بازار سرمایه کشور هنوز به جایگاه واقعی خود پی نبرده‌اند چراکه هیچ تغییری در کند شدن روند معاملات به اصلاح پروژه‌ای عده‌ای سفته‌باز و معاملاتی که سایه ابهام بر آن وجود داشته و همچنین ظن دست‌کاری در قیمت سهام و هزاران مورد دیگر احساس نمی‌شود.

در جدیدترین و داغ‌ترین معاملات در نماد ثباغ و در راستای حفظ “استراتژی بالا بخر و پایین بفروش” شرکت سرمایه‌گذاری منتسب به یکی از بانک‌های در حال ادغام به‌عنوان سهامدار عمده، این سهامدار در کمتر از یک هفته بیش از ۵۹ میلیون سهم ناقابل در قیمت‌های بیش از ۳۲.۰۰۰ ریالی از برخی سهامداران حقیقی بی‌نوا خریداری می‌کند.

جالب آنکه پس از خریداری این تعداد سهام آن‌هم در قیمت‌های بیش از ۳۶.۰۰۰ ریالی تاکنون قیمت سهام این شرکت بیش از ۳۳ درصد افت کرده و مدیران این سرمایه‌گذاری که تنها دو هفته قبل اعتقادی راسخ به ارزشمندی این شرکت و خرید سهام در قیمت‌های بیش از ۳۲.۰۰۰ تا ۳۶.۰۰۰ ریال داشتند، هیچ سهمی خریداری نکردند.

جناب ناظر سریال

تعداد سهام ۶۵۶ میلیون عددی شرکت «بانک ذکر شده» در تاریخ ۲۷/۰۷/۱۳۹۹ و استارت خرید سهام در قیمت‌هایی بیش از ۲۹.۰۰۰ ریال

جناب ناظر سریال

اتمام خرید سهام شرکت ثباغ در قیمت‌های بیش از ۳۶.۰۰۰ ریال و شروع افت قیمت در این نماد و تا قیمت‌هایی که به عادت هرماه مدیران سرمایه‌گذاری آن بانک، پی به بی‌ارزش بودن این سهم و فروش در قیمت‌هایی با بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد پایین‌تر از قیمت‌های خریداری‌شده ببرند و آن‌ها را به عده‌ای سهامدار حقیقی غیرحرفه‌ای بفروشند!

جناب ناظر سریال

آغاز افت پس از خرید‌های شرکت سرمایه‌گذاری «بانک ذکر شده» و فروش افراد حقیقی

جناب ناظر سریال جناب ناظر سریال

انگار همین دو ماه پیش بود که همین مدل دو بار تکرار شد.‌
نمی‌دانم چرا بعضی‌اوقات آدم احساس می‌کند بعضی چیز‌ها را نه‌تنها یک‌بار بلکه برای چندمین بار، مشاهده می‌کند.

جناب ناظر سریال

نگاهی به معاملات حقوقی‌ها در ماه‌های گذشته و در نماد ثباغ بیاندازید. جالب نیست؟

سهام را در قیمت‌های بالا از حقیقی‌ها بخر و در قیمت‌های پایین به حقیقی‌ها بفروش و این است راز معاملات جذاب در نماد ثباغ.

حال کافی است ببنید که شرکت سرمایه‌گذاری این بانکی که تا چند وقت دیگر ادغام می‌شود، چه زمانی به عدم ارزندگی و فروش سهام ثباغ در قیمت‌های پایین و پس از ۲۰ روز صف فروش پی می‌برند و سهامشان را به عده‌ای حقیقی از همه‌جا بی‌خبر می‌فروشند! آن را بخرید و نگه‌دارید تا زمانی که مدیران این شرکت سرمایه‌گذاری پس از ۵۰ تا ۶۰ درصد رشد قیمت سهم مجدداً به ارزندگی سهام این شرکت پی می‌برند و شروع به خرید می‌کنند، آن زمان کافی است سهامتان را بفروشید.

تبریک: شما برنده یک و شاید چند دستگاه ماشین خارجی حاصل از اتخاذ استراتژی پیچیده و بسیار دشوار معاملات ثباغ شدید.

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران آمادگی درج پاسخ این گروه سرمایه‌گذاری را دارد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/232076/جناب-ناظر-سریال-میلیاردها-را-ببین