لیدر محوری در بازار از بین برود

صادق قاسمی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: هنوز بازار به تعادل کامل نرسیده باید اجازه داد طی یک تا دو روز آینده بازار از نظر زمانی نیز خود را پیدا کند و اعتمادسازی بیشتری انجام شود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: اگر عرضه‌های امروز و فردا مدیریت و غلبه شوند، می‌تواند به نتیجه خوبی بیانجامد و اعتمادسازی خوبی رقم بخورد.

وی با بیان اینکه بازار باید بتواند معاملات متعادلی را نشان دهد، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در گروه‌های سنگ آهنی در حال اتفاق افتادن است بازار می‌تواند واقعی‌تر شده و در گروه سنگ آهن و فلزی شرایط بهتری را تجربه کند.

قاسمی خاطرنشان کرد: تثبیت دلار بر روی قیمت ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان خبر بسیار خوبی برای بازار است، عدم افزایش نرخ بهره بانکی و ثبات متغیر‌های کلان موجب ثبات مناسب بازار خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر طی امروز و فردا پشت فروش ها، خرید‌هایی وارد شود و بازار اعتماد کند بورس مسیر خود را پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس با اشاره به ایجاد صف فروش در برخی سهام همانند “خودرو” که به عنوان لیدر محسوب می‌شوند، تاکید کرد: لیدر محوری باید در بازار از بین برود و اعتماد توسط متغیر‌های کلان ایجاد شود.

قاسمی ادامه داد: اگر بازار به متغیر‌های اصلی و بنیادی برگردد شرایط بهتری خواهد داشت، اینکه برخی گروه‌ها مانند “خودرویی” یا “پالایشگاهی” را به عنوان لیدر در نظر بگیریم و با افت آن‌ها بازار نیز دچار ریزش شود منطقی نیست.

کارشناس بازار سرمایه افزود: متغیر‌های بنیادین مانند نرخ ارز، نرخ بهره و قیمت کامودیتی‌ها به نفع بازار است و اگر عرضه‌های امروز و فردا پشت سر گذاشته شود بازار می‌تواند رشد مثبت و بازدهی مناسبی تا پایان سال داشته باشد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/231551/عرضه‌هایی-که-باید-بر-آنها-غلبه-شود-متغیرهای-بنیادین-به-نفع-بورس-است