به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان در جریان معاملات هفته قبل نیز با کاهش تقاضا مواجه بود. حجم معاملات شمش و تختال این شرکت در هفته گذشته ۲۷.۵۰۰ تن بود که نسبت به هفته قبل از آن ۱۳.۰۰۰ تن کاهش داشته است.

عدم تناسب نرخ پایه محصولات این شرکت با افت قیمت ارز در بازار و انتظارات فعالین این صنعت را می‌توان دلیل اصلی کاهش سنگین تقاضا و معاملات محصولات شرکت فولاد خوزستان عنوان نمود. با این حال انتظار میرود با اجرایی شدن دستورالعمل و آیین نامه‌های جدید این حوزه که نرخ پایه محصولات فولادی را معادل ۸۰ درصد قیمت جهانی تعیین نموده است و باعث کاهش تقریبا محسوس نرخ پایه خواهد گردید، شاهد بهبود روند تقاضا خواهیم بود.

در هفته گذشته شاهد عرضه ۵۰.۰۰ تن شمش این شرکت با نرخ پایه ۹۳ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال بودیم. برای این عرضه تقاضای ضعیف ۱۷.۵۰۰ تنی ثبت گردید. ارزش معاملات این محصول به ۱ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریال رسید. نرخ شمش در مقایسه با هفته قبل از آن کاهش بیش از ۴.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین ۱۰.۰۰۰ تن تختال این شرکت که در نرخ پایه‌ی ۱۰۲ میلیون و ۶۶۰ هزار ریالی عرضه شده بود، با همین میزان تقاضا معامله گردید. ارزش معامله این محصول نیز به ۱ هزار و ۲۶ میلیارد ریال رسید. نرخ تختال نیز نسبت به هفته قبل از آن کاهش بیش از ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

در جدول زیر آمار معاملات شرکت خوزستان ارائه شده است:

معاملات ۲۷.۵۰۰ تنی محصولات در هفته گذشته

معاملات ۲۷.۵۰۰ تنی محصولات در هفته گذشته

همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا در شش ماه گذشته ارائه شده است.

معاملات ۲۷.۵۰۰ تنی محصولات در هفته گذشته

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/231502/معاملات-۲۷۵۰۰-تنی-محصولات-در-هفته-گذشته