به گزارش اخباربانک، قیمت هر انس طلای جهانی در لحظه نوشتن این متن ۱۸۵۸ دلار می باشد که نسبت به روز گذشته ۱۲ دلار کاهش داشته است. همچنین طلا و سکه ایران نیز با کاهش های نسبتا شدیدی رو به رو شده و در پایین ترین میزان هفته اخیر قرار گرفته است.

کارشناسان بازار معتقدند که در کوتاه مدت طلا همچنان با فشار نزولی بیشتری رو به رو بوده و قیمت آن بیش از پیش کاهش خواهد یافت. در حال حاضر پیش بینی می شود که انس تا ۱۸۵۰ دلار که یک سطح حمایت قوی است ریزش خواهد کرد.

پایین آمدن قیمت انس طلا همراه با تعطیلات گسترده در ایران می تواند باعث ریزش بیشتر طلای ایران نیز بشود. همچنین نرخ فروش دلار در صرافی ملی هم اکنون ۲۵۶۲۰ تومان می باشد که نسبت به گذشته کاهش داشته است.

یکی از مهم ترین عوامل ریزش قیمت انس طلا را می توان افزایش ریسک پذیری در میان سرمایه گذاران و حرکت آن ها از فلزات ارزشمند به سمت بازار های پرسود تر مانند بازار سهام دانست.

اما باید در نظر داشته باشیم که خوشبینی نسبت به تولید واکسن در حال کاهش بوده و محدودیت های سراسری در جهان به دلیل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یافته است که می توان انتظار داشت که در آینده سرمایه گذاران به سمت طلا بازگردند.

تحلیلهای فنی نشان می دهند که امکان نزولی طلا می تواند تا سطح ۱۸۲۲ دلار را در بر داشته باشد که پایین ترین سطح از ماه نوامبر می باشد. اما اگر ریزش ها در سطح ۱۸۵۰ دلار متوقف شود طلا می تواند برای باز پس گیری سطح حساس ۱۸۷۳ دلار امیدوار باشد.
 

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/77764/قیمت-طلا-چقدر-خواهد-ریخت