به گزارش بورس نیوز،مدیریت دارایی، گزینه جدید سرمایه‌گذاری است که در چند سال اخیر در ایران مورد توجه قرارگرفته و توانسته جای خود را میان سرمایه‌گذاران بازار سرمایه باز کند. مدیریت دارایی روش غیر مستقیم سرمایه گذاری در بورس برای آن دسته از افرادی است که زمان و دانش لازم برای ورود به بازار سرمایه را نداشته، اما خواهان کسب سود از این حوزه هستند. در حال حاضر دو ابزار برای استفاده از خدمات مدیریت دارایی وجود دارد؛ صندوق‌های سرمایه گذاری و سبدگردانی اختصاصی؛ که افراد براساس اهداف سرمایه گذاری خود می‌تواند هریک از این موارد را انتخاب نمایند.
مدیریت دارایی تلاش می‌کند در وهله اول ارزش سرمایه افراد را حفظ کند و این سرمایه را در منابع مختلف سرمایه‌گذاری کرده تا از این طریق ریسک سرمایه گذاری را مدیریت نماید و در مرحله دوم با شناسایی پتانسیل‌های موجود در بازار برای افزایش ارزش آن، تلاش می‌کند. فرآیند مدیریت دارایی بدین گونه است که همه فرصت‌های موجود در بازار شناسایی شده و بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند.
افراد می‌توانند با استفاده از تجربه و دانش مدیران و متخصصان مدیریت دارایی آگاه، سرمایه گذاری آگاهانه‌ای را انتخاب و ریسک سرمایه گذاری را کنترل نمایند و با اطمینان بیشتری سرمایه خود را چند برابر کنند.
شما می‌توانید با دنبال کردن اینستاگرام شرکت سبدگردان آگاه تمام اطلاعات لازم در خصوص مدیریت دارایی اعم از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی اختصاصی را دریافت کنید.

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/231402/مدیریت-دارایی-چیست