ارز ما یا ارز شما ...

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله خبر آورده درحالی که برخی افراد کاملا سرخوش از اصلاح حباب قیمتی دلار هستند و آن را فتح بابی در شرایط کنونی اقتصاد می‌دانند و شاید کلیدی برای آینده برجام و ورود مجدد عضو کنار کشیده آن اما؛ باید تاکید کرد که دوستان، نرخ ارز نیما و صرافی ملی را هم ببینید، این ارزی است که تولیدکنندگان با آن سروکار دارند نه آن نرخی که دلالان مردم بی‌سواد در بازار‌های مالی را می‌دوشند؛ بنابراین آنقدر نوسان دلار را به پای افراد خاصی ننویسید که چنان کردند و ….
اما بورسی‌ها امروز آشفته و نگران بودند که دولت چگونه با اعلام نرخ‌های بالاتر نسبت به نرخ ریزش‌های فعلی از دلار حمایت کرد اما؛ بورس همچنان یتیم مانده است.

بورس شکمو و پیشخور کردن نوستراداموس
بورس ایران که ید طولایی در پیشخور کردن اخبار و تاثیر آن در بازارسرمایه دارد، گویا پس از پیشخور کردن انتخابات پس از بایدن، اینبار خبر منفی جدیدی را بلعیده که اینگونه حوض سرمایه کشور رنگ خون گرفته و از این سرخی، هیچ لاله‌ای از جیب سرمایه‌گذاران بیرون نمی‌زند.
از سوی دیگر، انتقاد‌ها نسبت به تصمیم‌هایی که شاید در گذشته می‌توانست مُسکنی بر بازار باشد و امروز از آب مقطر هم رقیق‌تر است، بسیار بالا گرفته و تمام سرمایه‌گذاران بورسی از این تزلزلی که اهالی ملاصدرانشین به آن دچار شدند، اضطرابی شدید گرفته و خواهان رو کردن آس پیروزی آقای رئیس هستند تا بازار از حالت کُما خارج شود.

دامنه نوسان و سردرگمی آقایان
غریب به ۳ماه از روند نزولی بازارسرمایه گذشته، اما آقایان تازه به این نتیجه رسیده‌اند که بروند سراغ دامنه نوسان! البته دستشان درد نکند که در تلاش هستند تا از راه‌های متفاوت، نظرات گروه‌های مختلف فعالان بازار را دریافت کرده و در یک جمع‌بندی به سازمان بورس و اوراق بهادار منعکس کنند.
از حق نگذریم خودمان هم با پیشنهاد خودشان موافقیم.

قمارباز بزرگ

وقتی گفته شد که ترامپ قمارباز، نمونه کامل این سخن است که این شخص، “آخرین تلاش‌ها برای بستن دست ریس جمهوری بایدن را در دست کار داشته و هر هفته سری جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران در ۷۵ روز آخر ریاست جمهوری خود را می‌خواهد اجرایی کند؛ این قمارباز که همه‌جوری انتخابات را باخت، زور خود را فقط در تحریم‌ها می‌تواند خالی کند اما به قول شهید بزرگوار ایران، همه فریادهای خود را بر سر آمریکا بزنید.
گویا بازنده انتخابات می‌خواهد بازارسرمایه را تحریم کند، البته اینکه در این بازار، سرمایه‌گذار خارجی نیست در این مرحله جای خوشحالی دارد ولی نباید فراموش کرد که اغلب شرکت‌های حاضر در این بازار، لیف تحریم‌ها را بارها به تن خود کشیده‌اند.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/231011/ارز-ما-یا-ارز-شما-