یتیم خانه بورس...

به گزارش بورس نیوز، امروز هم بورس تهران محل جولان فروشندگانی بود که این روزها حس و حال پیرمرد یخ فروشی را دارند که بی مشتری مانده و آب شدن دارایی ناچیزش را به نظاره نشسته. اما عجیب اینجاست که در یتیم خانه بازار سرمایه، بعضی ها نورچشمی هستند و پدرخوانده دارند؛ آن هم پدرخوانده ای دلسوزتر از بابا لنگ دراز! حالا هم بابا تصمیم گرفته فرزندخوانده بزرگوار را در سرمای استخوان سوز این روزها به تعطیلات بفرستد تا نباشد و خاطر عزیز، آزرده نشود!
کاش بقیه سهم ها هم پدرخوانده ای مثل بابا لنگ دراز داشتند…

خواب شتری دلالان

دیروز مدیر محترم ساختمان سمیه بابت کیفیت پایین چهار چرخ های داخلی از مردم عذرخواهی کرده و گفته مقصر اصلی، انحصار در تولید دو غول بزرگ جاده مخصوص بوده! بعضی ها هم که تخصص شان سرک کشیدن به هر بازاری است که میتوان در آن دلالی کرد، بوی کباب به مشام شان خورده و این صحبت ها را چراغ سبزی به واردات چهار چرخ تعبیر کرده اند! اما دوستان گفتند خیر، شتر در خواب بیند… اگر ارز کافی داشتیم کالاهای اساسی وارد میکردیم تا یک روز روغن کم نباید، یک روز جوجه ها بی دانه بمانند و زنده به گورشان کنیم و… دل تان را به واردات خوش نکنید که اگر هم وارد شود، آقازاده ها سوار می شوند و بقیه حسرتش را می خورند! پس آب در آسیاب دلالان نریزید.

زنگ اول ارزانی، کسی نبود؟

وقتی دلار شیب صعودی به خود گرفت، همه کالاها هم گران شد. شوینده ها، انواع روغن های موتور، بسیاری از محصولات غذایی و… دوستان هم تا دلیل افزایش نرخ را می‌پرسیدیم یک دستمال ابریشمی دست می گرفتند و اشک می ریختند که باید با دلار ۳۰هزار تومانی هزینه کنیم. حالا دلار ارزان تر شده، شرکتی هست که زنگ اول کاهش قیمت محصولات تحت تاثیر کاهش نرخ ارز را به صدا درآورد یا فقط گران کردن را بلد هستند؟

قمر در عقرب سیاست گذاری ها
اهالی بهارستان فرموده اند افزایش کارمزدهای بانکی؟ کو کجاست؟ ما که در جریان نبودیم، اهالی میرداماد بی مشورت با ما بالا بردند! صاحبان انجمن های صنفی هم گفته اند اهالی سمیه بدون آنکه صنعتی را بشناسند، برایش نسخه می پیچند و دارو تجویز می کنند و… ما در جریان هیچ یک از تصمیماتی که برای مان میگیرند، نیستیم! اهالی پاستور هم اعلام کرده اند ما موافق تعطیلی پایخت بودیم، جای دیگری قبول نکرده! خلاصه که اوضاع قمر در عقربی است و گویا در خانه عروس، پایکوبی می کنند؛ بی آنکه داماد در جریان باشد. شما فهمیدید چه نهادی برای چه بخشی تصمیم میگیرد، ما را هم خبر کنید.

تقاضای پوشک اضافه ممنوع!

عادت کرده ایم هر چه کم شد بگوئیم تقاضای کاذب، بازار را به هم ریخت. ولی تقاضای کاذب در بازار پوشک؟؟؟ کاش در مغز کوچک ما میگنجید چرا بچه ها شرایط اقتصادی کشور را درک نمی کنند و کمتر….

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230923/یتیم-خانه-بورس