به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک سهم آشنا در هفته گذشته و با در نظر گرفتن بازدهی منفی ۰.۶درصدی و خروج ۵۰میلیارد ریال از منابع مالی آن به ارزش ۴هزار و ۵۰۸میلیارد ریال رسید.

سقوط بازدهی سالیانه

نرخ بازدهی هفتگی، ماهیانه و سالیانه این صندوق در جدول زیر ارائه شده و بازدهی سالیانه این صندوق به ۲۲۶درصد کاهش یافته و این صندوق جزو ۵صندوق ضعیف از حیث عملکرد سالیانه در بین صندوق‌های سهامی به شمار می‌آید.

سقوط بازدهی سالیانه

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل سهام و حق تقدم شرکت‌ها به میزان ۹۳.۳ درصد، سپرده‌های بانکی به میزان ۵.۱ درصد و سایر دارایی‌ها به میزان ۱.۶ درصد است.

در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها ارائه شده است.

سقوط بازدهی سالیانه

همچنین در جدول زیر شرکت‌های اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق که اطلاعات آن از آخرین صورت وضعیت پرتفوی افشا شده این صندوق استخراج شده، ارائه شده است.

سقوط بازدهی سالیانه

لازم به ذکر است که آخرین صورت وضعیت پرتفوی افشا شده این صندوق مربوط به پایان مهر ماه سال جاری است و به طور قطع در این بازه زمانی شاهد تغییراتی در صورت وضعیت این صندوق بوده ایم.

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری، آمادگی درج پاسخ “صندوق سرمایه‌گذاری مشترک سهم آشنا” را دارد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230771/سقوط-بازدهی-سالیانه-صندوق-سهم-آشنا-به-۲۲۶درصد