داده کاوی نتایج شمارش آرای ویسکانسن و اخباری که هیچ کس نخواند!

به گزارش بورس نیوز، از دیروز تمام فضای مجازی پر شده از تحلیل نتایج انتخابات بلاد کفر و هر کس در هر زمینه ای تخصص داشته، کار خود را کنار گذاشته و فقط نتیجه شمارش آرای انتخابات را رصد می کند. اینکه چرا اقتصادی که باید خودکفا بود، اینقدر تحت تاثیر انتخابات اجنبی است، خود جای تاسف دارد؛ ولی عجیب تر آن است که بعضی اساتید به پیروزی دموکرات ها و توافق و دلار زیر ۲۰ هزار تومانی و… ایمان داشتند و تا همین دیروز، تحلیل هایی ارائه میکردند تا اثبات حقانیت ادعایشان باشد؛ تا جایی که رسانه های معاند هم به صدا درآمدند که مدل های داده کاوی تان را در اختیار موسسات نظرسنجی ما هم قرار دهید، شاید نگاه شان اصلاح شود! اما تحلیلگران گرانقدر امروز رنگ عوض کرده اند و طوری آرای شمارش شده در ویسکانسین و نوادا و میشیگان را تحلیل می کنند که خود اجنبی ها اینطور دقت نظر ندارند! بعد هم می گویند ما حدس میزدیم همان کافر مو بور، دوباره انتخاب شود و اصلا روند بورس ما، به انتخابات اجنبی ربطی ندارد و… (فقط مانده ایم اگر ربط ندارد چرا انقدر در موردش حرف می زنند). به جای صرف این همه وقت و انرژی برای تحلیل انتخابات اجنبی ها، بهتر نبود بعضی بزرگواران کمی هم فکر نجات اقتصاد تب زده خودمان باشند؟

به کجا چنین شتابان 

هر چند امروز بعضی سهم ها سبز شدند و امید اندکی به بازار سرمایه تزریق کردند؛ ولی بعضی سهم ها در چنان صف فروشی قفل هستند که انگار سرمایه گذاری در معادن الماس پیش روی سهامداران آنهاست و باید سریع تر بفروشند که از بهره برداری الماس، جا نمانند! به کجا چنین شتابان؟؟؟

عینکی برای سرمایه گذاری 

بعضی ها طوری آتش به جان سهم ها می زنند که مشخص است اصلا نگاهی به عملکرد شرکت ها ندارند! سودآوری برخی شرکت های بورسی در نسبت به سال قبل، بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته و با اوضاع و احوال تورم کشور، به نظر می رسد فروش ها سیر صعودی دارد. کاش چه در خرید و چه در فروش، عینک تحلیلی داشتیم!

اتفاقات بی مخاطب جاده مخصوص 

امروز هر چند سهامداران با اخم به سهام خودرویی ها نگاه می کردند؛ اما از جاده مخصوص خبرهای خوبی به گوش میرسد. گویا داخلی سازی خودرو تا حد زیادی جواب داده و مثلا توان داخلی سازی خودروی “ال ۹۰” که تا قبل تحریم کلا به واردات وابسته بود، الان رشد خوبی داشته. ضمن اینکه قیمت گذاری این صنعت وضعیت بهتری پیدا کرده و از اول امسال بطور متوسط، رسما ۷۰ درصد گران کرده اند و برای پاییز هم یک افزایش نرخ ۲۵ درصدی اعمال کرده اند و شیب قیمت هایشان، کماکان صعودی است! با این شرایط و نیز یک بازار فروش ۸۰ میلیونی که همیشه هم عطش خرید خودرو دارد، این صنعت نباید دغدغه ای برای فروش محصول داشته باشد و اگر هم تیراژ تولید کاهش یابد، قیمت ها بالاتر رفته و جبران می شود!

 

جوانان در قفس سفته بازی 

یکی از آقایان هم تحلیلی از اشتغال و اشتغال زایی ارائه کرده که نشان می دهد ۲۸ درصد از تحصیلکرده ها، دنبال سفته بازی و دلالی هستند! خواستیم عرض ادبی کرده باشیم و بگوئیم اصلا مگر در بخش تولید، جذابیتی هم گذاشته اید؟ به اعتقاد اکثر تولیدکنندگان، ضربه مهلکی که به تولید ما وارد شده، نه از طرف دشمن، که اتفاقا خنجری بوده که از سوی خودی به پیکر صنایع وارد شده! تا کی قرار است مظلوم نمایی کنید و کاسه و کوزه بی تدبیری و سوء مدیریت تان را بر سر دشمن بشکنید و مردم را هیجان زده توصیف کنید؟

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230741/داده-کاوی-نتایج-شمارش-آرای-ویسکانسن-توسط-حبابیون-و