فروش همه محصولات فولادی در بورس، شاه بیت طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد

به گزارش بورس نیوز، حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جریان بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد از ظرفیت وزارت صنعت، معدن و تجارت، فولادکاران بزرگ مانند ذوب آهن اصفهان، اتاق بازرگانی، مرکز پژوهش‌ها و … استفاده شده است.

وی با بیان اینکه طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با هدف تنظیم بازار داخل و حمایت از صادرات در ۵ ماده تدوین شده، در تشریح مواد آن، افزود: بخش نخست این طرح مربوط به تعاریف، بخش دوم فروش داخل، بخش سوم مربوط به صادرات، قسمت بعدی ایجاد کمیته رصد و پایش بازار فولاد و آخرین بخش مربوط به سامانه جامع تجارت است.

نماینده مردم فسا در خانه ملت ادامه داد: شاه‌بیت این طرح الزام به فروش همه محصولات زنجیره فولادی در بورس است و ضمانت اجرایی آن نیز این است که عدم فروش تمامی محصولات زنجیره فولاد در بورس جرم تلقی می‌شود و مجازات سنگینی برای متخلفان پیش‌بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد بررسی و تصویب شد و امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه به هیئت رئیسه ارسال می‌شود و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابی براساس ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس در صحن علنی مجلس مطرح و بررسی خواهد شد در صورت تصویب این طرح بسیاری از مشکلات حوزه فولاد رفع خواهد شد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230630/فروش-همه-محصولات-فولادی-در-بورس-شاه-بیت-طرح-توسعه-پایدار-زنجیره-فولاد