۵.۵

به گزارش بورس نیوز، زرشک طلایی امروز به اهالی ملاصدرا تعلق میگیرد. همان ها که دو نماد بورسی را در منفی حدودا ۵۰ درصدی بازگشایی کردند؛ بعد که دیدند صدای همه درآمده، معاملات یکی را ابطال کردند تا صداها بخوابد و دیگری تایید شد تا ابهت شان برقرار بماند! یک بام و دو هوا شنیده ایم؛ ولی این رفتار ضد و نقیض فراتر از یک بام و دو هوا بود و صد البته که فشارهای خارجی، در این کوتاه آمدن بی تاثیر نبود. هر چه هست، اولین بار نیست که شاهد رفتارهای سلیقه ای در این بازار هستید و قطعا، آخرین بار هم نخواهد بود.

 

سود کلان آقایون از نوسان بورس

گفتیم ریزش، یادمان آمد در همین چند ماه بعضی آقایان و آقازاده هایشان، سودهای چند هزار میلیارد تومانی از سفره بورس برده اند و اتفاقا قبل از شروع ریزش طوفانی بورس، خارج شده اند! بد نیست اگر به جای شعار کنترل حساب ها و مبارزه با پولشویی، این سودهای بادآورده هم رصد شود تا مسوول ضرر و زیان سنگینی که به مردم تحمیل شد نیز، شناسایی گردد!

 

سورپرایزی از دل میرداماد

امروز اما سکه هم از سکه افتاد و سرمایه گذاران را دچار ضرر و زیان کرد! دلار هم کم کم به کانال ۲۵ هزار تومانی نزدیک می شود و ناخوآگاه یادمان می آید که بعضی ها همان روزهای اول رشد بازار ارز، گفتند دلار تا بالای ۳۰ می رود و بعد پایین می کشند تا مردم را خوشحال کنند! ما که باور نداریم هدف از بازی بازار ارز و سکه، یک سقوط قیمتی با هدف شاد کردن مردم بوده باشد و مطمئنیم این بازی، از جنس بازی بازار سرمایه بود و طبق معمول، بازندگان اصلی این بازی ها مردم هستند و سودش به جیب از ما بهتران می رود. از میرداماد هم خبر داده اند که یک بسته ارزی برای مان هدیه دارند و پیشاپیش آرزو میکنیم بازی جدیدی در راه نباشد!

 

گنجشک فروشی در جاده مخصوص

اهالی جاده مخصوص گفته اند راه اندازی خطوط تولید جدید در قطعه سازی ها به صرفه نیست؛ چرا که تنوع خودرو زیاد و تیراژ تولید، کم است! معلوم نیست این بزرگواران چرا امروز این حرف ها را می زنند؟ آن روز که برای جذب مشتری، هر روز محصول جدیدی به سبد پیش فروش ها اضافه می کردند، یادشان نبود که تولید قطعات را هم در برنامه بگنجانند؟ واقعا لازم بود خودروسازانی که برای تولید همان چند محصول قدیمی، در گل مانده بودند؛ خودروهایی پیش فروش کنند که حتی نام بعضی هایشان را هم قبلا کسی نشنیده بود؟ یا شاید هم از اول کار می دانستند چه خبر است و میوه به بار ننشسته درخت خشکیده ای را پیش فروش کردند تا فقط مشتری جذب کنند… البته هنوز از آن روزی که قناری پیش فروش کردند و گنجشک تحویل دادند، زیاد نمی گذرد.

 

واحد پولی جدیدی به افتخار همت

و خبر آخر اینکه در همان گیر و داری که دوستان بر سر حذف ۴ صفر از واحد پول ملی هر روز جلسه تشکیل می دادند، بی آنکه نتیجه ای حاصل شود؛ خیلی نرم و لطیف یک واحد پول جدید به واحد پولی مان اضافه شد که خیلی هم کاربردی تر است. “همت” واحد پولی جدیدی است که در ادبیات مالی به سرعت جای خود را باز کرده و البته صفر های بیشتری هم حذف کرده که شما راحت تر باشید. هر ۱۰۰۰ میلیارد تومان، یک همت! بیشتری کاربرد این واحد پولی هم در اعلام اختلاس های آقایان خواهد بود. کمتر از ۱ همت نبرید که ما حوصله شمردن صفر نداریم.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230512/زرشک-طلایی-برای-پشت-بام-نشینان-ملاصدرا