به گزارش بورس نیوز در اردیبهشت ۹۹ و در جلسه هیات پذیرش فرابورس که با حضور غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و رمضان کریتی ثانی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس برگزار شد، گزارش توجیهی ارائه شده مورد قبول هیأت کارشناسی فرابورس قرار گرفت تا اولین معدن تمام مکانیزه و بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کنسانتره کشور، مجوز ورود به بازار سرمایه و فرابورس ایران را کسب کند.

 طبق برنامه، قرار است که به دنبال بورسی شدن بخش دیگری از شرکت های تابعه شستا، این شرکت نیز به زودی وارد فرابورس شود و سهام این شرکت سودده و معظم کشور نیز در بازار سرمایه عرضه گردد تا ضمن بهره مندی عموم مردم از منافع مرتبط، خلق ارزش های بیشتر و بالاتر برای سهامداران نیز محقق شود.

 ضمن اینکه با حضور این شرکت در بازار سرمایه، منابع مورد نیاز برای توسعه طرح های زغال سنگ و فولاد از طریق مشارکت عمومی تامین گردیده و گام های بلندتری در مسیر مردمی شدن بیشتر شرکت های صنعتی برداشته خواهد شد.

 غلام رضا سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در این باره گفت: با توجه به حضور فعال تاصیکو به عنوان سهامدار اصلی زغال سنگ پروده طبس و “شستا” به عنوان سهامدار مدیریتی تاصیکو در بازار سرمایه، اطمینان داریم که ورود شرکت زغال سنگ پروده طبس به فرابورس باعث خلق ارزش های بیشتر و بالاتر برای سهامداران خواهد شد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230414/بزرگترین-تولیدکننده-زغال-سنگ-ایران-آماده-ورود-به-فرابورس