افزایش ۱۴۲ درصدی فروش ۷ ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در مهر ماه موفق به کسب درآمد عملیاتی قابل توجه ۳ هزار و ۸۵ میلیارد ریالی شده است.

جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در ۷ ماه سپری شده از سال مالی به ۱۳ هزار و ۴۵ میلیارد ریال رسیده و بیش از ۲۲ درصد از کل فروش ۷ ماهه در مهرماه محقق شده است.

افزایش ۱۴۲ درصدی فروش ۷ ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته

فروش تجمیعی ۷ ماهه نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش محسوس ۱۴۲ درصدی را نشان می‌دهد. این افزایش به دلیل رشد مقادیر فروش به میزان ۴۴ درصد و افزایش متوسط نرخ‌های فروش به میزان ۶۸ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته بوده است.

لازم به ذکر است، مقادیر فروش تجمیعی محصولات شرکت که شامل فولاد گالوانیزه به عنوان محصول اصلی بوده به ۹۵ هزار و ۸۰۰ تن رسیده که این مقدار در ۷ ماهه سال گذشته معادل ۶۶ هزار و ۶۰۰ تن بوده است.

نرخ‌های فروش محصولات شرکت رشد جالب توجه و محسوسی را نسبت به شهریور ماه داشته اند. نرخ ورق گالوانیزه داخلی با حدود ۲۳ درصد افزایش به رکورد جدیدی دست یافته و متوسط نرخ فروش هر تن از این محصول در بازار داخل کشور به ۱۸۸ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال رسید. متوسط نرخ فروش ورق گالوانیزه صادراتی نیز به ۱۳۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسیده است.

نکته قابل توجه تفاوت محسوس نرخ‌ها در بازار داخلی و صادراتی است که احتمال کاهش قیمت بازار‌های داخلی در ماه جاری را نشان می‌دهد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230257/رشد-۲۳-درصدی-نرخ-فروش-فولاد-گالوانیزه-فجر