لمپن‌ها فریاد نمی‌زنند

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که عده‌ای از سهامداران درخصوص سیاست‌های دولت در بازارسرمایه، در روزی که رئیس بورس به خانه ملت آمد مقابل مجلس جمع شده و نسبت به کوتاهی‌ها انتقاد داشتند و در این بین برخی‌ها که تازه توئیتر باز کرده‌اند، فرمایش داشتند که مال‌باخته بورسی یعنی چه و هر سودی ضرری دارد مگر آنجاهم بانک است و از این افاضه‌های اضافه.
آقایان شما نبودید، ماه‌های قبل آن ۲۵نفر تیر خود را بر بازاری که بار هدایت نقدینگی بر تولید را به دوش می‌کشید، رها کردند شما که نخ آن کمان نیستید اما؛ خوب است بدانید که اتفاقا سهامداران مال‌باخته‌اند چراکه اگر ویدیوچک مغز‌های خود را روشن کنید، می‌بینید که تا سال گذشته همین موقع نیز بسیاری از همین افراد از بورس سررشته‌ای نداشته و آن را بازاری برای سرمایه‌گذاری نمی‌دانستند، ولی پس از تشویق و ترغیب دولت و رسانه‌های ملی به سرمایه‌گذاری در بازار، این ریسک را به‌جان خریدید و آمدند ولی، حمایت از بازار به‌نحوی رنگ باخت که سیاهی زغال هم سیاه‌تر شد.
بنابراین، “لمپن‌ها فریاد نمی‌زنند”.

لاک‌پشتی سوار بر حلزون
امان از آن یک درصد صندوق صندوق توسعه ملی! امروز خبر آمده‌اند که ۲۷ هزار میلیارد تومان به «حساب خاص رئیس‌جمهور» پول واریز شده که خزانه‌ای دیگر وجود داشته باشد اما؛ برای صندوق توسعه ملی که قرار بود مانع ریزش بازارسرمایه باشد، خبری نیست!
اینکه این روز‌ها اهالی فن در حوزه اقتصاد، اولویت‌ها را به درستی تبین نمی‌کنند، دودش به چشم سرمایه‌گذار می‌رود و نهایتا همین سرمایه بوده که سر از دلار، املاک داخلی و خارجی و … در می‌آورد.

بازهم مجوز افزایش نرخ
سخنگوی راه‌پله‌ها بازهم از مجوز افزایش نرخی خبر اورده که در داشبورد خودروسازان قرار داده‌اند اما؛ گویا شورای رقابت، تنها با جیب مردم به نفع خودروسازان رقابت دارد و آنچنان سر خود را مانند کبک در زمین فرو کرده که از آن سوی کره‌خاکی بیرون زده است؛ اینجوری که مجوز افزایش نرخ‌ها بالا می‌رود، آدم فکر بد می‌کند که نکنه آتویی از این شورا دست خودروسازان وجود دارد؛ این‌همه لطف و حمایت شَک برانگیز است؛ اگر نیست شما برای ما بنویسید که چرا نیست!

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/230245/لمپن‌ها-فریاد-نمی‌زنند