به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، هفته گذشته شاهد معاملات بیش از ۲ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریالی ذوب آهن اصفهان در بورس کالا بودیم. به این ترتیب جمع کل ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا از ابتدای سال تا پایان هفته سپری شده به بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال رسید. ارزش معاملات هفته جاری نسبت به هفته قبل از آن افت رشد در حدود ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

در این هفته ۱۳.۲۰۰ تن سبد تیرآهن با نرخ متوسط ۱۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال عرضه و معامله گردید. این نرخ نسبت به هفته قبل از آن افزایش اندک ۱ درصدی را نشان می‌دهد و رکورد تازه‌ای در نرخ این محصول محسوب می‌گردد. ارزش معاملات تیرآهن این شرکت به ۱ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال رسید.

همچنین در این هفته ۲.۲۰۰ تن میلگرد با نرخ ۱۱۰ میلیون ریال معامله شد. این نرخ در مقایسه با هفته قبل از آن رشد در حدود ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در هفته گذشته ۲.۸۰۰ تن شمش فولادی این شرکت با نرخ متوسط ۹۲ میلیون ریال به ازای هر تن معامله شد. این نرخ در حالی ثبت شد که در محصول مشابه شرکت‌های دیگر همچون فولاد خوزستان و فولاد خراسان شاهد ثبت نرخ‌های بیش از ۱۰۰ میلیون ریالی برای شمش فولاد بودیم.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات اصلی شرکت ذوب آهن اصفهان ارائه شده است:

ادامه روند با ثبات نرخ محصولات ذوب آهن در هفته گذشته

همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ  محصولات این شرکت در سه ماه گذشته ارائه شده است.

ادامه روند با ثبات نرخ محصولات ذوب آهن در هفته گذشته

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/229668/ادامه-روند-با-ثبات-نرخ-محصولات-ذوب-آهن-در-هفته-گذشته