موبی‌دیک دولت یا ازون‌برون ...

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که بسیاری از “تحلیل‌گران دیروز” بازارسرمایه یا همان “تحلیل‌گران خودخوانده” که سوار بر امواج نقدینگی قبل از ریزش مردادماه بورس برای خود کت‌وشلواری دست‌وپا کرده بودند، باردیگر این افراد نقاشی‌هایی را در کانال‌های خود منتشر کردند تحت عنوان “تحلیل‌گر ۴ساله از تهران”!
این افراد به‌نحوی سهامداران تازه‌وارد را گول می‌زنند که جوای سوال باقی نمانده است، اما؛ با اینکه بازار از صف قفل فروش خارج شده، دوباره این گرگ‌های وال‌استریت از غار تنهایی بیرون آمدند و با رویت جابه‌جایی مجدد نقدینگی در بازار، شنا کردن در جهت بورس را شروع کردند.
این تحلیل‌گران بی‌سواد، سیگنال‌های اشتباه را به‌گونه‌ای به خورد سهامداران می‌دهند که خود شرکت‌های ناشر هم انگشت به‌دهان می‌مانند، اما نکته قشنگ ماجرا آنجاست که امروز در یکی از کانال‌های مشهور، تحلیل‌گر مشهور خروج و ورود پول را در بازار اشتباه گرفته و سیگنال ورود به برخی از سهم‌هایی را داده که قبلا چاق شده و رفقا خالی هم کرده‌اند، گویا همین سیگنال‌فروش قصه ما جزو جاماندگانی هست که مجدد سهمی را معرفی می‌کند تا خودش هم خروج زند، سهامداران عزیز به هر حال مراقب باشید.

موبی‌دیک در حوض سهامداران قدیمی!
حوض شنای سهامداران قدیمی در بازارسرمایه دیگر از استخر دولتی‌ها جدا شده و قدیمی‌های اصیل بازار دیگر مانند گذشته وعده صید موبی‌دیک را در دریای آزاد دولتی‌ها را نمی‌خواهند و به ماهی‌های ازون‌برون خود قانع شده‌اند.
شاخص‌ساز‌های صادرات‌محوری که مورد حمایت بودند و حقوقی‌ها برای آن‌ها دست‌وپا هم شکانند، هنوز نتوانستند موضع مثبتی را برای خود دست‌و‌پا کنند این ارزنده‌های جامانده از بازار هستند که این روزها، برای سهامداران قدیمی، خوش رقصی می‌کنند.

دو بانکی که همیشه در دادگاه‌ها هستند
این یک سوال اساسی و مهم بوده که چرا دو بانک معروف خصوصی، همیشه پای در دادگاه‌ها دارند و هیچ‌کس زورش به آن‌ها نمی‌چربد!
این بانک‌ها انقدر پیش‌فاکتور صوری بدور از واقعیت صادر کردند که خود مسئولان بانک نیز سردرگم شده و نمی‌دانند که این نسخه‌ها چگونه صادر شده که بخت و اقبال بانک‌ها با آن می‌سوزد.
البته بند پ کماکان در این بانک‌ها و صورت‌های مالی آنها، کاملا مشهود و مشخص است.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/229228/موبی‌دیک-دولت-یا-ازون‌برون-