زمان افزایش سرمایه

به گزارش بورس نیوز، نیما نورالهی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو درخصوص درصد تحقق درآمد‌های عملیاتی شرکت در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری اظهار کرد: صورت‌های مالی ۶ ماهه سال جاری در دست تهیه بوده، اما با عنایت به کسب سود مناسب از سرمایه گذاری‌ها و عملکرد بیمه‌ای شرکت پیش بینی می‌شود درصد قابل توجهی از بودجه سال جاری در ۶ ماهه اول محقق شده باشد. در صورت تداوم وضعیت ۶ ماهه دوم سال براساس وضعیت ۶ ماهه اول سال جاری پیش می‌شود این روند صعودی باشد.

وی درباره افزایش سرمایه از محل سود انباشته افزود: گزارش توجیهی افزایش سرمایه جهت اظهارنظر حسابرس مستقل برای ایشان ارسال شده و پس از اخذ گزارش حسابرس اقدام لازم جهت سایر مراحل قانونی از جمله اخذ مجوز از سازمان‌های نظارتی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو در این باره بیان کرد: شرکت تمامی تلاش خود را به منظور ثبت افزایش سرمایه در کمترین زمان ممکن خواهد کرد، اما در برخی موارد از جمله اخذ مجوز‌های لازم از سازمان بورس اوراق بهادار و بیمه مرکزی ج. ا. ا و در نهایت اداره ثبت شرکت‌ها مسلزمان زمان است.

عضو هیات مدیره شرکت بیمه تجارت نو درخصوص تصمیم هیات مدیره درباره ملک بابلسر ادامه داد: به جهت تنوع بخشی به سرمایه گذاری ها، کاهش ریسک و حفظ ارزش دارایی‌ها این شرکت اقدام به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کرده و باتوجه به بررسی‌های به عمل آمده و گزارش کارشناسان در خصوص ایجاد ارزش افزوده بیشتر ملک خریداری شده در منطقه بابلسر این شرکت تصمیم به تفکیک، افراز و اخذ اسناد ۶ دانگ تفکیکی داشته و پس از آن در خصوص ساخت یا فروش آن تصمیم گیری می‌شود.

وی درباره نسبت خسارت در ۶ ماه سال جاری خاطرنشان کرد: این نسبت معادل ۲۳ درصد بوده و بازدهی پولی و وزنی سبد بورسی شرکت در دوره ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸ معادل ۲۱۳ درصد بوده است.

نورالهی درخصوص آخرین وضعیت زمین بابلسر گفت: زمین خریداری شده به متراژ ۵۴۴۱۶ متر مربع داخل طرح هادی که سند ۶ دانگ آن با کاربری مسکونی برای شرکت در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ اخذ شده و پیش بینی می‌شود که ارزش افزوده ملک پس از طی مراحل تفکیک و اخد تاییدیه نهایی، اخذ سند تفکیکی و اخد سند ۶ دانگ مسکونی افزایش یابد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/228897/زمان-افزایش-سرمایه-بنو-مشخص-نیست