بازار سرمایه در فاز اصلاح زمانی/ حقوقی‌ها همچنان در صف عرضه

قاسم صادقی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: در همه بازارهای مالی هر زمان اصلاح عمیقی صورت می‌گیرد به طور کلی باید اصلاح زمانی نیز صورت بگیرد و این اصلاح ممکن است کمی طولانی شود و به چند هفته یا چند ماه به طول بیانجامد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: از دلایل طولانی شدن این زمان می توان به سرمایه گذاران جدیدی اشاره کرد که وارد بازار شده و به دلیل زیانی که متحمل شدند با این اصلاح زمانی خسته و از بازار خارج شوند تا در موج صعودی فروشنده نباشند بنابراین این اتفاق باید صورت بگیرد.

وی با طرح این پرسش که آیا حمایت های هوشمندانه و بازارگردانی که وعده ای آن داده شده بود در حال انجام است، گفت: در چند نماد به صورت اندک در حال مشاهده این حمایت ها هستیم اما در واقع بیشتر خبر بازارگردانی موجب شد برخی از سهم ها متعادل شوند اما در نهایت بازارگردانی مشاهده نمی کنیم که موجب شود بازار حالت تعادل خود را حفظ کند، هنوز بازارگردان ها به درستی وارد نشدند و می توان گفت آنها نیز ترس دارند.

مدیر آکادمی رویال بورس با بیان اینکه باید به بازارگردان ها فشار آورد تا حمایت هوشمندانه را آغاز کنند،بیان کرد:  همچنین در صف های خرید که ایجاد می شود حقوقی ها نباید عرضه کننده باشند اما در همین روزها شاهد عرضه حقوقی ها هستیم و بلافاصله پس از مثبت شدن اقدام به فروش می کنند.

صادقی تاکید کرد: این اقدام موجب می شود افزایش تقاضا تاثیری در بازار نداشته  باشد و مجددا افرادی که تازه وارد هستند نیز اقدام به فروش کنند.

 

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/228899/بازار-سرمایه-در-فاز-اصلاح-زمانی-حقوقی‌ها-پاشنه-آشیل-بورس