بازدهی عجیب منفی ۱۸ درصدی در عرض یک هفته

 

نوع صندوق: سهامی
مدیر صندوق: سبدگردان آسال

بازدهی عجیب منفی ۱۸ درصدی در عرض یک هفته

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری ارزش کاوان آینده که از صندوق‌های سهامی محسوب می‌شود، در هفته گذشته عملکرد ناامیدکننده‌ای را ثبت کرده و با کسب بازدهی منفی ۱۷.۸ درصدی تنها در عرض یک هفته، یکی از بدترین عملکرد‌های هفتگی تاریخ صندوق‌های سرمایه گذاری را ثبت کرده و به این ترتیب و با احتساب این بازدهی، صندوق فوق جذب ۲.۷۹۴ میلیارد ریالی منابع مالی جدید را داشته و به ارزش ۲۲ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریالی رسیده است.

در جدول زیر بازدهی صندوق بر اساس بازه‌های زمانی هفته، ماه و سال گذشته ارائه شده و بازدهی سالیانه این صندوق به ۳۹۵ درصد رسیده تا این صندوق رتبه اول بازدهی را که در ماه‌های گذشته به خود اختصاص داده بود، از دست بدهد.

بازدهی عجیب منفی ۱۸ درصدی در عرض یک هفته

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۹۰.۵ درصد سهام و حق تقدم شرکت ها، ۶.۲ درصد سپرده‌های بانکی و ۳.۳ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها ارائه شده است. در حدود دو سوم از دارایی‌های این صندوق در ۵ صنعت زیر سرمایه گذاری شده است.

بازدهی عجیب منفی ۱۸ درصدی در عرض یک هفته

همچنین در جدول زیر شرکت‌های اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق که اطلاعات آن از آخرین صورت وضعیت پرتفوی افشا شده این صندوق استخراج شده، ارائه شده است.

لازم به ذکر است، آخرین صورت وضعیت پرتفوی افشا شده این صندوق مربوط به بیست و پنجم شهریور ماه سال جاری بوده و به طور قطع در این بازه زمانی شاهد تغییراتی در صورت وضعیت این صندوق بوده ایم.

بازدهی عجیب منفی ۱۸ درصدی در عرض یک هفته

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/228631/بازدهی-عجیب-منفی-۱۸-درصدی-در-عرض-یک-هفته