سیگنال خرید دلواپسان صادر شد!

به گزارش بورس نیوز، یکی از عجایب بورس ما هم این است که امروز یکی از همان ۲۵ اقتصاددان معروف که نامش در صدر لیست انتقاد به رشد بازار سرمایه قرار داشت، سیگنال خرید صادر کردند و فرمودند دیگر نفروشید که قیمت ها جذاب شده! ما اگر بگوئیم بعضی ها آب در هاون حباب بورس می کوبند، محکوم به جانبداری می شویم، قضاوت با شما! اما بد نیست بدانید ارزش دلاری بازار سرمایه در مرداد ماه بالای ۴۰۰ میلیارد دلار بوده و حالا بدون احتساب عرضه های اولیه اخیر، ارزش دلاری بازار به کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است!

از حباب تخم مرغی تا سکوت عجیب دلواپسان

اما گفتیم حباب، دوستان تحلیلگر برآورد کردند و گفتند افزایش قیمت تخم مرغ و برنج و سکه و خودرو و… خیلی بیشتر از تورم بهای تمام شده بوده؛ از طایفه حبابیون و منتقدان کسی نظری، انتقادی، تحلیلی، … ندارد رو کند؟ ما دلیل سکوت منتقدان در برابر رشد بازارهای غیر از بورس را نفهمیدیم…

سمت های پردردسر برای رفاه حال مردم

بعضی از آقایان هم وقتی سمت می گیرند، رفتارهای درخشانی از خود نشان می دهند. مثلا می گویند مجبور شدیم قبول مسوولیت کنیم و اهل و عیال مان که در خارج از کشور ساکن هستند، راضی نیستند! بعضی ها هم معلوم نیست بر چه اساس، سر پیری استخدام شده و هر روز ترفیع گرفته اند تا به سرعت مدیر شوند!
یا می گویند برای تکیه بر کرسی بهارستان، مجبور شده اند آواره خانه قوم و خویش شوند و نیاز به مسکنی در تهران دارند! برای چندمین بار یادآور می شویم، اگر از دوستان کسی نیازمند خودرو، مسکن، حقوق بالا،… و البته صندلی راحتی برای چرت زدن بود، حتما ۳ سال دیگر برای حضور در بهارستان اعلام آمادگی کند. خواسته هایتان هم به روی چشم ملت، همین که شما قبول زحمت کرده و مسوولیت خطیر اتخاذ تصمیمات سخت برای به… کشیدن زندگی مردم را پذیرفته اید، خودش جای تقدیر دارد.

شفافیت زیاد اهالی میرداماد 

بعضی دوستان هم فسفر سوزانده و اعلام کرده اند هر زمان اهالی میرداماد آمار نمی دهند، مشکلات اقتصادی آغاز می شود! بفرمائید خیررر، اتفاقا هر زمان اوضاع خراب باشد، بزرگواران آمار نمی دهند تا شاهکارهایشان علنی نشود! مثلا از سال ۹۷ آمار شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی، نتایج سالانه بودجه خانوار، گزارش هفتگی قیمت اقلام اساسی، بودجه عمومی و درآمد مالیاتی دولت، اعلام ضریب جینی و… منتشر نشده است. این درجه از شفافیت کافی نیست برای آنکه به درک اوضاع برسید؟!

خوشی زیاد ۲۰ ساله ها 
و در آخر آنکه دوستان پزشک مان اعلام کرده اند یک چهارم شهروندان بالای ۲۰ سال، فشار خون بالا دارند. حالا با این همه خوشبختی، این ها چرا فشارشان بالا رفته، خود جای سوال دارد!

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/228284/سیگنال-خرید-دلواپسان-صادر-شد