در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۲۰۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۱۲۷میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۱۲۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴هزار و ۷۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۱۵هزار و ۶۵۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و معدنی و صنعتی چادرملو شد و در مقابل ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران و مخابرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۷۲میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۱۵۰میلیارد تومان در ۳۷۵هزار و ۸۲۹نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۲۰۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن گهر زمین و پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع خبر: https://www.akhbarbank.com/news/76839/رشد-۴هزار-واحدی-بورس-معاملات-امروز