انعقاد ۴ فقره قرارداد

به گزارش بورس‌نیوز، با موضوع انعقاد ۴ فقره قرارداد منعقده فی ما بین شرکت ایران ارقام و شرکت بانک تجارت اقدام شد.

در همین راستا برای جلوگیری از انتشار متعدد اطلاعیه‌ها (۴ افشاء همزمان) در یک روز، آثار مالی قرارداد‌های یاد شده، تجمیع و درقالب یک اطلاعیه افشاء شد.

لازم به ذکر است که تاریخ اجرای دو فقره از قرارداد‌ها مربوط به سال‌های مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ و ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ است اما؛ تاریخ انعقاد قرارداد‌های یاد شده در مردادماه سال جاری بوده که پس از طی مراحل اداری و امضا طرفین، روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۳به دبیرخانه این شرکت واصل و ثبت شده است.

نگاهی به قراردادها
ارائه خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر دستگاه‌های خودپرداز به بانک‌ها به جهت ملاحظات کلان حاکم بر کشور و برای رفاه حال مردم، بصورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته (۷*۲۴) انجام می‌پذیرد.

انجام پروسه تمدید یا انعقاد قرارداد جدید از سوی بانک‌ها، به لحاظ طی مراحل مختلف برگزاری مناقصات، اعتبارسنجی شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های تعمیر و نگهداری، مراقبت‌های امنیتی و سایر ملاحظات مترتب با آن بسیار زمان‌بر بوده و بر همین اساس، این شرکت ناچار به انجام ارائه خدمات اشاره شده، قبل از انعقاد قرارداد است.

از طرف دیگر، حسابرس مستقل و بازرس قانونی در گزارش مربوط به سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱  شرکت اعلام کرد که به دلیل عدم صدور برخی صورتحساب‌ها به جهت عدم عقد قرارداد‌های فی مابین با برخی بانک‌ها، درآمد‌های مرتبط با آن در دفاتر شناسایی نشده و مراتب به عنوان کار در جریان تکمیل شناسایی شده است؛ بنابراین شرکت طی دوره مالی شش ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ ، رویه حسابداری مورد استفاده در خصوص شناسایی درآمد حاصل از دو فقره قرارداد یاد شده را جهت انطباق با استاندارد‌های حسابداری اصلاح و مبلغ ۲۰ میلیارد ریال بر اساس برآورد‌های صورت گرفته توسط مدیریت محاسبه و در دفاتر شناسایی کرد.

با توجه به مراتب عنوان شده در بالا، هزینه‌های مترتب با اجرای ۲ فقره قرارداد یاد شده طی سال‌های مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ و ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ در سرفصل کار جریان ساخت ثبت شده، اما هیچگونه درآمدی در آن سال‌ها شناسایی نشده است.

بر همین اساس تا تاریخ تهیه این اطلاعیه، از بابت ۴ فقره قرارداد منعقد شده با بانک تجارت، طی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱، به ترتیب مبلغ ۶۸ میلیارد ریال (با لحاظ ۲۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی شده در دوره مالی ۶ماهه) به عنوان درآمد شناسایی و مبلغ ۵۲ میلیارد ریال از سرفصل حساب کار در جریان ساخت خارج و به حساب بهای تمام شده خدمات منتقل شده است. در ضمن آثار مالی باقیمانده قرارداد‌ها طی سال آتی شناسایی خواهد شد.

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/227613/انعقاد-۴-فقره-قرارداد-بین-مرقام-و-وتجارت