۵.۵

به گزارش بورس نیوز، وعده حمایت از بازار بیشتر شبیه کشک بود و آقایون وقتی اسم حمایت از بازار می آید، فکر می‌کنند قرار است مشتی بچه را گول بزنند و فقط ویترین شان را سبز می‌کنند؛ ولی نکته مثبت بازار امروز این بود که لابلای منفی‌های بازار، کمی هم خندیدیم. آنجا که گفتند محکم پای صیانت از بورس ایستاده اند! یا آنجا که اعلام کردند دسترسی مردم به سیستم معاملات تبعات داشته! و بیشتر از همه آنجا که وقتی نام یکی از دوستانی که مرتبا درس صبر به بازار می دهند و راهکار ارائه می کنند، در لیست فروشندگان یک ماه اخیر منتشر شد و گفتند فروختیم که فروختیم، حق نداشتند منتشر کنند!

ولوله فروش برای جابه‌جایی در کوچه‌های موازی

اما در شرایطی که در بورس تهران مردم به هر دری می زنند تا بفروشند، در بازار ارز و سکه و مسکن و خودرو ولوله خرید افتاده و طوری میخرند و تارگت های نجومی می دهند که حیرت می کنیم‌. اما کاش سهامداران قبل آتش زدن سهم هایشان یادشان می آمد که خیلی از سهم هایی که امروز منفی بود، درآمد ارزی دارند و با رشد بازار ارز، منتفع می شوند. یا خیلی از سهم های این بازار، مصالح همان ساختمان هایی را تولید می کنند که شما انتظار چند برابر شدنش را دارید! چیزی ارزان نشده که چوب حراج به سهم ها می زنید! سهم ها آنقدر مفت شده که حبابیون هم به فکر سرمایه گذاری در این بازار و خرید افتاده اند! از ترس مرگ، خودکشی نکنید…

وقتی لوازم‌خانگی‌ها نیز احتکار می‌کنند!

در بازار لوازم خانگی شدیدا بوی احتکار می آید. گویا نصب لوازم خانگی خیلی کمتر از خرید ان است و برخی دوستان فرصت طلب در حال خرید و دپو هستند تا گران تر بفروشند.

خودکفایی در هسته

هی گفتید هسته معاملات هنگ می کند؛ حالا خبر داده اند که تا آخر سال از هسته معاملات بومی رونمایی می شود. فقط مانده ایم چطور در تولید هسته و… به خودکفایی رسیده ایم؛ ولی در تولید کره درمانده ایم؟؟؟

منبع خبر: https://www.boursenews.ir/fa/news/227360/صیانت-از-بورس-به-سبک-مدیران